« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat İspanya'ya geri döndü

Beşiktaş'tan ayrılan ve daha sonra futbolu bırakan Nihat Kahveci, Villareal'e geri döndü. Villareal sitesinden yapılan açıklamaya göre Nihat, takımın alt yapısında görev alacak ve genç takımda asistan koçluk yapacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME

2012 Ocak ayında Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra sahalara dönmeyen Nihat Kahveci, aktif futbol kariyerini sonlandırıp, teknik direktör olarak kendisine yeni bir sayfa açtı. Villarreal kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Nihat'ın “eve döndüğü” duyuruldu. Yapılan açıklamada, eski bir futbolcu olarak tecrübesini getireceği ifade edilen Nihat Kahveci'nin Villarreal'in alt yapı teknik direktörü olacağı ve genç takımlara asistan antrenörlük hizmeti vereceği bildirildi.

Nihat Kahveci ise kulübün internet sitesindeki açıklamasında, “Villarreal, bana kapılarını açtı ve her zaman burada kendimi evimde gibi hissettim. 3 sezon burada oynadım ve geçen sezon takımı bir taraftar gibi izledim. Çok sevdiğim bir kulüp ve bu yüzden kulübün bir parçası olmaktan çok memnunum. Teknik direktör olarak yeni kariyerime, futbolculuğumda da yaptığım gibi aşağıdan başlamak istiyorum” dedi.

Kendisini Villarreal'in sadık bir taraftarı olarak gördüğünü kaydeden Nihat, geçtiğimiz sezon Villarreal'in ikinci lige düşmesinden dolayı çok üzüldüğünü söyledi.

32 yaşındaki Nihat, “Başkan Fernando Roig bu kulüpte tarih yazdı ve en kısa zamanda takımı La Liga'ya çıkaracağından eminim. Yeni teknik direktör Julio Velazquez'e de güven duymak gerekir. Eğer kulüp ona inandıysa takımı 1. lige çıkarma kapasitesine sahip olduğu içindir” değerlendirmesinde bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz