« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nihat: 1-0 yenik başlıyoruz

Rusya yolculuğunan hazırlanan Nihat Kahveci, “Yurtdışındaki Türkler olarak her zaman 1-0 yenik başlıyoruz” dedi.

Nihat
SON GÜNCELLEME

Ocak ayındaki transfer döneminde Rusya'nın Spartak Moskova takımına transfer olması beklenen Nihat, İspanyol Marca Gazetesi'ne verdiği demeçte, İspanya'da büyük bir takıma gitmemiş olmasında ”futbolundan daha çok Türk olmasının etki yaptığına inandığını” söyledi.

Son bir yıldır geleceğinin ne olacağını bilmeden oynamaktan rahatsızlık duyduğunu, ancak Real Sociedad'dan ayrılma kararı almakla kendini rahat hissettiğini ifade eden Nihat, “Elbette ki Real Sociedad'dan ayrılma kararını almak zor oldu, ancak bu şekilde devam etmek ve takımımla sözleşmemi uzatma olasılığım çok daha zordu. Eğer kalırsam Real'de devam etmeyeceğimi bilerek oynamak benim için zor olacaktı. Şimdi hem ben hem de kulübüm kazanacak. Henüz gitmedim, ama gitmem çok büyük olasılık” diye konuştu.

Henüz transferi kesinleşmediği için Spartak Moskova adını vermeyen Türk futbolcu, “Düşündüklerinizden çok daha fazla transfer teklifi aldım. Bunları bilemezsiniz ve ben de konuşmam. Seçmek için oldukça fazla seçeneğim vardı, ama sonunda en iyi olanlardan birisini seçtim. Sadece birkaç konuda eksik var” açıklamasında bulundu.

La Liga'yı “dünyanın en iyi ligi” olarak gösteren 26 yaşındaki futbolcu, “Çünkü La Liga çok üst düzeye sahip. Her zaman Real Madrid veya Barcelona'dan konuşuluyor, ama ligde tüm takımlar iyi ve her maç zorlu. Benzer bir lig bulmak zor” değerlendirmesini yaptı.

La Liga'yı 2. sırada tamamladıkları ve kendisinin 23 gol attığı sezonu Real Sociedad'daki en iyi zamanı olarak gösteren Nihat, ”Real'den gururla ayrılacağım, ama Nihatlı veya Nihatsız Real diye konuşulmasından hoşlanmıyorum. Umarım Real önündeki 4-5 maçı kazanır ve beni hemen unutur” dedi.

Real Sociedad'da çok güzel yıllarının geçtiğini, kulübün ve halkın kendisine çok iyi davrandığını kaydeden Nihat, birkaç yıl sonra tekrardan Bask kulübüne geri dönme olasılığını hariç tutmak istemediğini de ifade etti.

Öte yandan, La Liga'da pazar günü oynanacak 18. hafta maçlarında deplasmanda Celta Vigo ile karşılaşacak Real Sociedad'da Nihat'ın forma giyme olasılığının bulunduğu belirtildi. Henüz transferi netlik kazanmayan Türk futbolcu takımla antrenmanlarına devam ediyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler