NİĞDE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Niğde’de Uluslararası Kanatlı Kongresi düzenlendi

DHA
14.05.2018 - 17:25Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir  Üniversitesi ev sahipliğinde  “Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği Türkiye Şubesi Uluslararası Kanatlı Kongresi’ gerçekleştirildi.
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen kongreye yaklaşık 20 farklı ülkeden 300 katılımcı 230 bildiriyle katıldı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Paydaşları öncülüğünde, kanatlı üretimi ve ürünleri ile ilgili yeni teknolojileri ve gelişmeleri gündeme getirmek ve bu konularda ülkeler arasında bilgi alışverişine olanaklar sağlamak amacıyla düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, akademik personel ve öğrenciler katıldı. Program, Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırma Uygulamaları ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu’nun açılış konuşması ile başladı.
Konuşmasına, Türkiye’nin tavukçuluk konusunda uluslararası rekabet edebilme gücüne sahip olduğunu belirten  Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, daha sonrasında ise sektörün Türkiye’deki sorunlarını tartışmaya açmak için hazırlanan “Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği Türkiye Şubesi Uluslararası Kanatlı Kongresi’ 2018” programında emeği geçenlere teşekkür etti.
Bilimsel Tavukçuluk Derneği Başkanı Prof. Dr. Rüveyda Akbay ise, uluslararası tavukçuluk bakımından kongrenin önemine değinerek, derneğin çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi.
Programda daha sonra Dünya Tavukçuluk Bilimi Birliği Genel Sekreteri Dr. Roel Mulder’in konuşması yer aldı. Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar ise kongreye katkı sağlayanlara teşekkür ettikten sonra “Üniversitemizin Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve özelde de Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü oldukça iyi bir bölümdür. Dünyanın değişik yerlerinden bilim insanlarıyla ve Uluslararası Dünya Tavukçuluk Derneği Türkiye Şubesiyle irtibatlı bir şekilde bu kongreyi organize ettiler. Başarılı bir kongre olmasını diliyorum” dedi. Etkinlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Halk Dansları Topluluğu tarafından hazırlanan “Anadolu’dan Esintiler” konulu gösterinin ardından konferanslar ile devam etti.

FOTOĞRAFLI            

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Niğde’de Uluslararası Kanatlı Kongresi düzenlendi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı