NİĞDE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Niğde’de Örnek Köy Projesi başlıyor  

DHA
09.04.2018 - 11:38Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)- GIDA,  Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, hayvancılık ve bitkisel üretimin geliştirilmesini amaçlayan ‘Örnek Köy Projesi’ Niğde'nin Altunhisar ilçesine bağlı Yeşilyurt Köyü sakinlerine anlatıldı.
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Altunhisar İlçesine giden Vali Yılmaz Şimşek, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin ve İlgili Kurum Müdürleri; Kınık höyüğü kazı çalışmaları başta olmak üzere ilçenin tarihi ve tarımsal alanlarını inceledi. Ziyaret ve incelemelerinde Vali  Şimşek ve birlikteliğindeki heyete Altunhisar Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Altunhisar Belediye Başkanı Erdal Sarı, belediye Meclis Üyeleri ile muhtarlar eşlik etti. Ziyaret ve incelemeler kapsamında Sıra Çakıl Hanı, Han Köprüsü, Belediye Kültür Evi, Osman Gözcü Evi, Ömerli deresi ve Zindan Vadisine giden Vali  Şimşek ve birlikteliğindeki heyet, daha sonra Yeşilyurt Köyü sakinleri ile yapılan toplantıda bir araya geldi. Tarım Müdürü Asım Baş tarafından ‘Örnek Köy Projesi’nin detaylarının anlatıldığı toplantıda Vali  Şimşek,  birlikte üretimin önemine değinerek “Örnek Köy Projesi’ne Hayvansal ve Bitkisel Üretim yapan çiftçilerimiz dâhil olacak. Proje toplu Hayvancılık ve Bitkisel Üretim alanlarının oluşturulması için büyük bir fırsat olarak görülüyor” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Niğde’de Örnek Köy Projesi başlıyor   haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı