NİĞDE HABERLERİ

Niğde'de kitap fuarı açıldı

DHA
28.04.2017 - 15:45Son Güncelleme :
DHA

NİĞDE Belediyesi tarafından düzenlenen 2'nci Kitap Fuarı törenle açıldı. Ömer Halisdemir Meydanı'ndaki etkinlikte 170 yayınevi stant açtı. 7 Mayıs’a kadar devam edecek programda 130 yazar okurla buluşacak. 
Fuarın açılış törenine Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şener, İl Jandarma Alay Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Başkan Akdoğan yaptığı konuşmada, fuarın bu yıl geçen yıla göre genişlediğini belirterek "Bu kitap fuarına yaklaşık 100’e yakın yazarımız şairimiz katılacak. Onlarla söyleşiler olacak. Yine kitap imza günleri olacak" dedi.
Vali Peynircioğlu da şunları kaydetti: "Okumuş bir düşünür diyor ki 'geri kalmış ülkeler ve toplumlarla ilerlemiş toplumlar arasındaki farkı oluşturan bir avuç okumuş insandır'. Bu gerçekten önemlidir. Toplumlara baktığımız zaman üç aşağı beş yukarı hepsinde aynı insan kalitesi var. Esas kaliteyi ve gelişmeyi belirleyen yazarlar ile okurlardır."

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde'de kitap fuarı açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde'de kitap fuarı açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı