NİĞDE HABERLERİ

Niğde'de asfalt sezonu açıldı

DHA
31.03.2016 - 13:40Son Güncelleme :
DHA

NİĞDE Belediyesi bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte asfalt sezonunu açtı. Sezonun ilk asfaltı Paşakapı Caddesi'ni, Sıralı Camii'ne bağlayan sokağa döküldü.
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, bağlantı yollarının ardından cadde ve sokaklardaki çalışmalara ağırlık vereceğini söyledi. Akdoğan "Bilindiği gibi Niğde Belediyesi 2015 yılında tüm zamanların rekorunu kırarak 70 bin ton asfaltlama çalışması yapmıştı. 2009 yılından bu yana yapılan asfaltlama çalışmasının miktarı ise 350 bin tonu geçmişti. Niğde Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl kilitli parke ve kaldırım çalışmalarında da rekorlarla dolu bir yıl geçirdi. Sadece yollar, cadde ve sokaklar değil, kamu kurumları ve okul bahçelerine de 15 bin metrekare asfalt döküldü" dedi.

B.Andaç ARSLANPAY/NİĞDE,(DHA)
BAA(EŞ)(31.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde'de asfalt sezonu açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde'de asfalt sezonu açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı