NİĞDE HABERLERİ

Niğde’ye Bin Kişilik İstihdam Müjdesi

IHA
29.09.2015 - 13:57Son Güncelleme :

YEREL HABERLER NİĞDE

IHA

AK Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen’den bin kişilik istihdam müjdesi geldi. 27 Ekim’den başlamak üzere 9 ay süreyle kamu kuruluşlarında tam 1000 kişiye istihdam sağlanacak.
Milletvekilleri Kavaklıoğlu ve Özegen yaptıkları açıklamada ’Toplum Yararına Çalışma Programı’ kapsamında Niğde’de bin kişiyi iş sahibi yapacaklarını belirtti. Kavaklıoğlu ve Özegen’in bir süredir yakından takip ettikleri çalışmanın olumlu neticelenmesi kamu kuruluşları başta olmak üzere istihdam arayışındaki her kesim tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı ve Niğde’de iş arayanlar büyük umut oldu. AK Parti Milletvekilleri Kavaklıoğlu ve Özegen bin kişinin nerelerde istihdam edileceğini ve bu kurumlarda çalışabilmek için ne gibi girişimlerde bulunacakları hakkında bilgiler verdi. Açıklamalarında; "Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 1000 kişi istihdam edilecek ve 9 ay süreyle iş imkanına kavuşacaklar. Milli Eğitim, Belediye, İl Özel İdaresi, Kaymakamlıklar ve Müftülüklerin çeşitli birimlerinde görev alacaklar. Yapılması gereken ise; 29 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında mutlaka İŞKUR’a yeniden başvuru yapmaları ve hangi projede yer almak istediklerini belirtmeleridir. bin kişi mülakatla alınacak ve dezavantajlı gruplara öncelik verilecek. İŞKUR’a kaydolan kişilerin mülakata hangi tarihte ve nerede gireceklerine dair belge almaları gerekmektedir. Aynı kurumda 18 ay boyunca çalışmış olanlar bir başka kurumda çalışabilmek için tekrar müracaatta bulunabilecekler" dediler. Ayrıca TYÇP’nin istihdam projesiyle ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü’nden şartlar ve kontenjanlar hakkında kapsamlı bilgi alınabileceği belirtildi.
Kavaklıoğlu ve Özegen bin kişilik iş imkanının Niğde halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandığını belirtirken, "Bu büyük proje Niğdeli hemşehrilerimize hayırlı olsun" dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde’ye Bin Kişilik İstihdam Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 13 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde’ye Bin Kişilik İstihdam Müjdesi haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı