NİĞDE HABERLERİ

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç;

IHA
18.10.2015 - 14:14Son Güncelleme :

YEREL HABERLER NİĞDE

IHA

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, Ankara’da TEİAŞ Genel Müdürlüğü’nde Bor Karma OSB’nin trafo merkezi ihalesinin gerçekleştiğini müjdesini verdi.
Vali Kılıç, yapılacak olan trafo merkeziyle birlikte elektrik maliyetinin yüzde 20 azalacağını söyledi. Kılıç konuyla ilgili şunları dedi: “İnşallah iyi bir müteahhitte denk düşer suratla bizim trafo merkezimiz inşa edilmiş olur. Bor OSB’nin dağıtım şirketi yetkisi var. Biz doğrudan TEİAŞ’tan elektriği satın alabileceğiz. Araya bir firma sokmaksızın esnafımıza doğrudan satın aldığımız elektriği vereceğiz. Buda elektrik fiyatlarında yüzde 20’lik bir azalma olacak. Dolayısıyla esnafımızın üretim maliyetini düşürmesini rekabet edebilirliğini arttıracağız. Bu gelişme umuyorum Bor OSB’yi Türkiye’deki OSB’lerin içerisinde daha özel bir yere taşıyacak. Bor OSB’nin coğrafyası itibariyle Mersin Limanına yakınlığı, bir ana yolun üzerinde bulunması ulaşım imkanındaki kolaylık, Konya, Kayseri, Adana gibi insanların toplu olarak yaşadıkları illere yakınlığı zaten Bor OSB’yi cazip kılıyordu.”
Vali Kılıç, Bor OSB’nin tescil alanı çalışmalarının bittiğini ve 4 bin dönümlük bir alanın OSB’ye ilave ettiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde Valisi Necmeddin Kılıç; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde Valisi Necmeddin Kılıç; haberi güncellenecektir.

  NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı