NİĞDE HABERLERİ

Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin:

IHA
04.08.2015 - 13:39Son Güncelleme :

niğde il genel meclis başkanı mahmut peşin

IHA

İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin, Niğde’de asfalt sezonunda hedeflerinin 450 kilometre olduğunu, bunun 200 kilometresini gerçekleştirdiklerini söyledi.
Niğde İl Özel İdaresinin hizmet alanında toplam 3 bin 27 kilometre yol ağı bulunduğunu ifade eden Peşin; “Bu yol ağlarının bin 426 kilometre asfalt, 937 kilometresi stabilize, 298 kilometresi tesviye ve 231 kilometresi ise parke taşıydı. 2014 yılı sonu ve 2015 yılı başlangıcı itibari ile. 2014 yılı itibari ile il özel idaremiz 74 milyonluk yol bakım onarım asfaltlama greyderli bakımlar kar küreme olmak üzere 74 milyon yaklaşık yol hizmetini kendi imkanlarıyla 9 milyon gibi cüzi bir bedele sağlamış bulunmaktadır” dedi. 2015 yılı içerisinde İl Özel İdaresi’nin hedefinin 350 kilometre asfalt ve ikinci katlarla birlikte yaklaşık 4 köye asfalt atmak olduğunu belirten Peşin, "Malum yağışların yoğun yağışlı geçmesiyle asfaltlamalarımızı biraz geç başlamamıza rağmen hedefimizi daha da aşarak 450 kilometreye yaklaşık asfalt atmayı planlıyoruz. Şuanda 200 kilometre metre atım işlemi bitmiştir. Merkeze bağlı bir çok köyümüzün asfalt atımları tamamlanmıştır. Bor ilçemizin köy yollarının asfaltlamaları tamamlanmıştır. Altunhisar’da birkaç köyümüzde kalmıştır ve şuanda da ekibimiz Çiftlik ilçesindeki ve köylerindeki asfaltlama işlemlerini devam ettirmektedir. Bugün itibari ile Kitreli köyümüzün köy içi ve ulaşıma kadar olan yollarının asfaltlama çalışmaları yapılmaktadır. Akabinde çardak köyüne geçilecek ve böylelikle de çiftlik ilçesindeki asfaltlama çalışmaları tamamlandıktan sonra Çamardı ve Ulukışla ilçemiz kalmaktadır, asfalt çalışmaları başlatacağım. Mevsim itibari ile havaların sıcak ve yağışsız geçmesinden dolayı şuanda hızlı bir şekilde asfaltlama çalışmalarımız devam etmektedir. Bu yıl yaklaşık olarak 3 bin 27 kilometre de greyderli bakım yani tarım arazilerini daha rahat ulaşa bilmesi için çiftçilerimizi köylerini, yaylalarına ulaşabilmelerini, hayvanlarına daha iyi otlata bilecekleri ve yeni tarım arazilerine ulaşabilmeleri için 3 bin 27 kilometre greyderli bakım, yeni yol açımları faaliyete geçmektedir. Özellikle yol medeniyet olma sebebi olması ile yola çok önem veriyoruz. Trafik kazalarının giderilmesi, bakımların onarılması çok önemlidir. Malum kullanılan bir şey aşınma da fazlaca olmakta dolayısıyla geçen yıl yaptığımız asfaltların bu yılda bakımını yeniden yapmak zorunda kalıyoruz. Yani İl Özel İdaresi faaliyetlerinin bir çoğunu yol bakım onarım ve yeni asfalt atma çalışmalarında harcamaktadır. Emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum. Biz 1 liralık işle 10 liralık iş yapmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde İl Genel Meclis Başkanı Mahmut Peşin: haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı