« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Niğde de fırsatı kaçırmadı

Niğde Belediyespor yarınki karşılaşmanın gişe hasılatının, 312 bin TL civarında olmasını bekliyor. Elde edilen gelirle iki transfer ve antrenman tesisi yapılacak.

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE Kupası, Türkiye’yi kucaklıyor... Bu slogan belki de, Bölgesel Amatör Lig takımlarının yeni sezonda kupaya dahil edilmesini en iyi şekilde özetliyor. Ziraat Türkiye Kupası 2. turunda yarın Bölgesel Amatör Lig 5. Grup ekibi Niğde Belediyespor, Beşiktaş’ı konuk edecek. Kura çekildiğinde, Beşiktaş’la eşleştiklerine inanamayan Niğdeliler, Kartal’ı kendi şehirlerinde çıplak gözle izleme şansını yaşayacak. Ancak futbolun bu güzelliğinin yanı sıra, tek maçtan elde edilecek bilet geliri de, Niğde Belediyespor’u adeta kalkındıracak.

Lig maçları bedavaya izleniyor

Kendİ ligi olan Bölgesel Amatör Lig’de yaptığı maçlarda bilet bastırmayan ve 1990’da kurulduğu günden bu yana ilk kez bilet satışı gerçekleştiren Niğde Belediyespor, gişe hasılatının 312 bin TL civarında olmasını bekliyor. Daha önce 100 TL (kapalı) ve 75 (açık) lira olarak açıklanan bilet fiyatlarını, tepkiler sonrası aşağı çeken Niğde ekibinin, 50-75 TL arası biletlerin tamamına yakınını sattığı öğrenildi.

/images/100/0x0/55eb6495f018fbb8f8be3832

‘Şehrimiz için çok önemli’

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Niğde Belediyespor Başkanı Yakup Yerlikaya ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Belediye Başkanımız Faruk Akdoğan’ın jestiyle bilet fiyatlarını düşürdük. Elde edeceğimiz gelirle, stada yakın yaptırdığımız idman tesislerinin inşasına devam edeceğiz. Kadroya da 2-3 takviye yapacağız. Niğde için önemli bir fırsat olan bu maçı değerlendireceğiz. Beşiktaş’ı en güzel şekilde ağırlayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

‘Biz de, Beşiktaş’ın Pendik’i olacağız’

NİĞDE Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Çok profesyonel değiliz ama bölgemizde iyi bir takımız. Beşiktaş’la oynamak da onur verici. Biz gerçekten bu maçı ciddiye alıyoruz. Ancak onlar bizi küçümseyecek. Fenerbahçe’ye Pendik’in yaşattığı faciayı biz de onlara yaşatacağız” demişti.

Emirates fiyatına Niğde 5 Şubat Stadı

YARINKİ Niğde Belediyespor-Beşiktaş maçında konuk ekibin taraftarları, Niğde 5 Şubat Stadı’nın kapalı tribününde oturacak. Tribünün bu bölümü için belirlenen bilet bedeli ise tam 75 TL... Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin sahasında en ucuz biletle maç izlemek ise Niğde 5 Şubat Stadı’na gitmekten daha kârlı... İngiliz devi Arsenal’ın stadı Emirates’te bir karşılaşmayı seyretmenin en düşük bedelinin 73 TL olması dikkat çekiyor. İşte diğer ekipler ve en ucuz biletleri;

Stat değişikliği talep ettiler

BEŞİKTAŞ Sportif Direktörü Semih Usta, “Federasyonun kriterlerine uygun, futbol oynamaya elverişli bir saha varsa, gider orada oynarız. Eksiklik görülürse, maçın daha uygun yerlerde yapılmasını sağlarız” dedi. Ancak daha sonra mücadelenin 5 Şubat Stadı’nda oynanacağı kesinleşti.


İlişkili Haberler