NİĞDE HABERLERİ

Niğde’de En Çok Motosiklet Kazası Meydana Geliyor

IHA
17.08.2015 - 14:42 Son Güncelleme :

YEREL HABERLER NİĞDE

IHA

Niğde’de meydana gelen trafik kazalarının yüzde 16,95’inin motosiklet, motorlu bisiklet ve bisiklet kazalarından oluştuğu bildirildi.
Niğde Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, hayati önem taşıyan kaskın sadece cezadan kurtulmak için değil vatandaşın kendi güvenliği için takması gerektiğini bildirdi.
Motosiklet ve motorlu bisiklet kullanmak dört tekerlekli bir araca göre daha çok dikkat ve özen gerektiren bir araç olduğuna dikkat çeken yetkililer: “Motosiklette olmazsa olmaz en önemli şey kasktır. Bilinçli sürücüler her zaman kask takar. Kask hayatımızı kurtarır, motosiklette en iyi koruma aracıdır. Kask Motosikletin emniyet kemeridir. Motosikletimizin anahtarını elimize aldığımız anda kaskımızı da almayı alışkanlık haline getirmeliyiz, çünkü ikisi ayrılmaz bir ikilidir. Pek çok sürücünün sadece kask taktığı için hayatta kaldığını unutmamalıyız. Ayrıca kask kullanmak, kulaklarımızda kükreyen, suratımıza ve gözlerimize çarpan rüzgarı keser. Havada uçuşan böcek ve diğer nesnelerden korur. Kask takmak, motorcuların sorumluluk sahibi kimseler olduğunu gösterir. Kask takmanın kanuni zorunluluk olması bir yana, sürüş sırasında diğer sürücüler tarafından görülmemizi de sağlar. Bizin için hayati önem taşıyan kaskı sadece cezadan kurtulmak için değil kendi güvenliğimiz için takmalıyız” şeklinde önerilerde bulundu.
Öte yandan yetkililer, Niğde’de genelinde trafik güvenliğinin sağlanması, vatandaşların güvenli bir trafik ortamında seyahat edebilmelerinin temini için yapılan denetimlerde, özellikle motorlu bisiklet ve motosikletlerin tescil edilip edilmedikleri, sürücülerinin geçerli sürücü belgesi bulunup bulunmadığı, sürücü ve yolcuların koruma başlığı ve koruma gözlüğü kullanıp kullanmadıkları, trafik kurallarına uyup uymadıkları ve gürültü kirliliği yapıp yapmadıkları hususlarında etkin denetimler sürekli olarak devam edecek olup, eksikliği bulunan sürücülere ise 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddeleri gereği yasal işlemler istisnasız yapılacağı konusunda uyardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Niğde’de En Çok Motosiklet Kazası Meydana Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Niğde’de En Çok Motosiklet Kazası Meydana Geliyor haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı