« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nice 110 yıllara

Galatasaray, kuruluşunun 110. yılını kutladı. Lisedeki törende konuşan başkan Dursun Özbek, “Galatasaray daha yüz yıllarca ayakta kalacak çünkü köklerimiz çok sağlam” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY 110 yaşında. Sarı kırmızılı kulüp dün 110. kuruluş yıldönümünü kutladı. Kulübün kurucusu Ali Sami Yen’in Feriköy’deki kabri başında önceki gün anmalarla başlayan etkinlikler, Galatasaray Lisesi’nde dün devam etti. Başkan Dursun Özbek’in yanı sıra çeşitli branşlardan sporcular katıldı. Özbek, “G.Saray daha yüz yıllarca ayakta kalacak çünkü köklerimiz çok sağlam. Sadece kulübün kuruluşu döneminde ortaya konan fedakârlığın ve dayanışmanın devam ettirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

PLAKETİ BÜLENT EKEN ÇAKTI

En kıdemli üye olarak 92 yaşındaki Bülent Eken, Özbek’le beraber yaş kütüğüne 110. yıl plaketini çakarken, katılımcıların alkışını aldı. Üyelikte 50. yılını dolduran 12 kişiye berat ve madalya verilirken,
Galatasaray’ın geride kalan son 1 yıllık dönemde kazandığı ulusal ve uluslararası ödül ile kupaların tanıtımı yapıldı. En fazla alkışı tekerlekli sandalye basketbol takımı ve futbol takımının kazandığı kupalar aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz