« Hürriyet.com.tr
MENÜ

N'gonge'nin günü

Devrim SAĞIROĞLU
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un oynadığı futbol için, ‘‘içgüveysinden hallice’’ bile denemez. Şöyle bir bakıyorum, Samsun defansının paylaşım hatasından doğan gol dışında, bordo mavililerin ilk dişe dokunur pozisyonu 40. dakikada. Sahada görevini yapmaya çalışan futbolculara bakıyorsunuz, defans oyuncularıyla, Ünal'ın dışında kimseyi göremiyorsunuz. Bu Vugrineç'e insanın tahammül etmesi için, günde üç kez sakinleştirici ilaç içmesi lazım. Daha gençmiş, pişecekmiş. Burası fırın mı birader?

Metin Aktaş'a bir şey söylemek için tereddütteyiz. Öyle hatalar yapıyor, ardından öylesine inanılmaz goller kurtarıyor ki, şaşırıp kalıyoruz.

Samsunspor, Trabzonspor karşısında maçın hemen başında yediği golün şokunu üzerinden erken attı. Kırmızı beyazlılar, N'gonge'yi topla buluşturdukları her pozisyonda, golle burun buruna kaldılar. Ancak Samsunspor, her nedense sahada yıldızlaşan bu futbolcudan ilk yarıda yeterince yararlanacak oyun planını uygulayamadı. İkinci yarıda aklı başına geldi ve attığı gollerle hakettiği galibiyeti aldı.

Burada bir parantez açarak, İlhan Cavcav'dan bu futbolcuyu tereyağından kıl çeker gibi kurtaran İsmail Uyanık'ı kutluyoruz.

Eee, ne demişler: ‘‘İki cambaz, bir ipte oynamaz!’’


Bunları da Beğenebilirsiniz