NİĞDE HABERLERİ

Ngc Başkanı Alparslan Başaran;

IHA
03.10.2015 - 14:16Son Güncelleme :

Niğde'de buluşan gazetecilere tarihi gezi düzenlendi.

IHA

Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC), 2 gün süren etkinliklerin; son gününde, konuk cemiyet başkanları ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim kurulu Üyelerine Niğde ve çevresinin tarihi ve turistik yerlerine gezi ve tanıtım programları gerçekleştirildi.
Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Başaran, Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin, kurulduğu günden itibaren Niğde’nin tüm problemlerinin çözümünde öncü olduğunu vurgulayarak, “Biz cemiyetten önce; Niğde’nin sorunlarının gözü, kulağı ve sesiyiz. Kısa süre içerisinde, Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin başlattığı “Niğde Havaalanı İstiyor” Kampanyamıza destek veren kişi ve kurumlar için TEMA ile işbirliği içinde diktiğimiz fidanları için belge ve plaket töreni düzenledik. Bu programa büyük destek veren başta Niğde Ticaret Odası Başkan ve Yöneticilerine, Bor Belediye Başkanlığına ve Kemerhisar Belediye Başkanlığına şükranlarımı sunarım.” Şeklinde konuştu. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu(TGK)’ nun kurucusu ve üyesi olan Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC); sadece haber iletme ve mesleki dayanışma rolü yanında, tüzüğümüzde yer alan Niğdelilik Bilincinin yerleşmesi için çaba sarfettiklerini vurgulayan, Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) Başkanı Alparslan Başaran şunları söyledi: Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) öncülüğünde başlatılan “Niğde Havaalanı İstiyor” kampanyası başta olmak üzere, Niğde’miz için yapılan her olumlu adım ve organizasyonda tam destek vermiş, kısa sürede100 bin imza toplanarak, Niğde topyekün kampanya ile el ele vermiştir” dedi. 07 Mart 1989 yılında kurulan NGC ’nin, il ve ülke sorunları en yüksek dille ifade edeceğini belirten NGC Başkanı Başaran, “NGC 26 yıllık geçmişiyle Niğde’nin kalkınmada öncelikli il düzeyine getirilmesi Niğde Üniversitesi’nin kurulması için 50 bin imza toplanması, Niğde’de olmayan kamu kurumlarının ilimize getirilmesi, Patates Araştırma Enstitüsü’nün Kurulması başta olmak üzere birçok alanda kentin gelişimine Niğde’nin tanıtımına katımı sağlamıştır. Teröre karşı Tüm Niğde’yi birleştiren Niğde Plaformu cemiyetimizin yine toplumsal bütünlüğe ve kolektif anlayışa yaptığı katkının en önemli yansımasıdır” dedi.
Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) hazırlanan etkinliklerde Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu ile birlikte Niğde Valiliği, Niğde Belediyesi, Niğde Üniversitesi Rektörlüğü, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ziyaret edildi. Niğde Havaalanı İstiyor Kampanyasında 100 Bin imza toplanmasına destek veren kişi ve kurumlar için TEMA ile işbirliği içinde dikilen fidanlar anısına düzenlenen belge ve plaket töreni düzenlendi, program öncesi düzenlenen kokteylde konuklara kumpir ikram edildi. Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda “Yerel Medya ’nın Yerel ve Bölgesel Kalkınmadaki Rolü” Konulu Panel’ de Panel başkanlığını yürüten Türkiye Konfederasyon Genel Başkanı Nuri Kolaylı ile Anadolu Ajansı Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ile Türkiye Konfederasyonu Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir katıldı.
Niğde Gazeteciler Cemiyeti(NGC) tarafından planlanan etkinliklerin son gününde Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi konuklara; Niğde’nin Tarihi ve Turistik Yerlerine gezi düzenlendi.Tarihi ve Turistik Gezi Kapsamında, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Rehberi eşliğinde;,Uluslararası Ödüllü Niğde Müzesi, Niğde Kalesi ve Saat Kulesi, Güneş Işıklarının Yansıması ile Giriş Kapısında Çift Başlı Kadın Figürü oluşan Alaeddin Camii, Dünya’da Tek Gülen Meryem Ana Figürlü Gümüşler Manastırı, Roma Havuzu (Kleopatra’ nın Süt Banyosu Yaptığı Havuz), Tyana (Kemerhisar) Su Kemerleri, Bor İlçesi Kayabaşı Parkı gezdirildi. Bor Kayabaşı Panorama Piknik Alanında Bor Söğürmesi ve Niğde Tava İkram edildi.
Düzenlenen programlara, Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu(BİK) Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, Anadolu Ajansı(AA) Kayseri Bölge Müdürü Tevfik Işık, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Turgut Özdemir , Güney Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Talat Akay, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yetişen, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Basın İlan Kurumu Genel Kurul Delegesi Şevket Erzen, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Osman Hakan Kiracı, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Erişen, Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Turpçu, Nevşehir Kapodakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Koca, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Südemen, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Er, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Vahap Güner, Aksaray Gazeteciler Cemiyeti 2.Başkanı Bilal Bölükbaş, Aksaray Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Avcı, Çorum Alaca Gazete Sahibi Mustafa Külcü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Ngc Başkanı Alparslan Başaran; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 14 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ngc Başkanı Alparslan Başaran; haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mart 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:54
 • Yatsı
  20:09
Sayfa Başı