Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

NFL finalinde muhteşem gösteri

Amerikan Futbol Ligi’nde (NFL) 2006 yılının en büyüğünü belirleyen Super Bowl XL finali dün sabaha karşı Detroit Ford Field Stadı’nda yapıldı. Pittsburgh Steelers’ın Seattle Seahawks’ı 21-10 yenerek şampiyonluğa ulaştığı karşılaşma her yönüyle muhteşem gösterilere sahne oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
68 bin 206 biletli seyircinin izlediği karşılaşmanın devre arasında dünyanın en ünlü müzik grubu Rolling Stones konser verdi. Maçın biletleri günler öncesinden satılırken, son gün karaborsada biletler 15 bin dolara kadar alıcı buldu.

10 bin Detroitlinin gönüllü olarak çalıştığı dev finalde ABD Ulusal Marşı’nı Aretha Franklin söylerken, Stevie Wonder, Joss Stone ve India Arie gibi birçok ünlü isim de sahne aldı. Televizyondan yüz /images/100/0x0/55ea51d9f018fbb8f8782729milyonlarca kişinin seyrettiği final maçını stattan izleyen ünlüler arasında ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile film yıldızları Jim Belushi, Ricardo Antonio Chavira ve Mike Utley de yer aldı.

Bu arada tamamen şov amaçlı düzenlenen, fotomodellerin mücadele ettiği Lingerie Bowl’un (İççamaşırı Ligi) üçüncüsü Los Angeles’ta yapıldı.

Super Bow XL’in devre arasında ABD’deki paralı TV kanallarından yayınlanan 30 dakikalık maçta New York Euphoria, Los Angeles Temptation’u mağlup etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz