EDİRNE HABERLERİ

Nezaket Emine Atasoy Tarihi Kent Edirne’de

IHA
11.08.2015 - 13:04Son Güncelleme :
IHA

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy bir dizi temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye geldi.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Edirne’de ilk olarak Vali Dursun Ali Şahin tarafından karşılandı. Ziyarette konuşan Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Edirne şehrinde gelmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Kuruluş olarak atalarımıza, Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış tarihi ve kadim şehir Edirne’nin ticaretinin, ithalatının, ihracatının ve ekonomisinin kalkınması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de Nezaket Emine Atasoy’un yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İnanıyorum ki sizler gibi çok değerli sivil toplum kuruluşları yatırımlarıyla Edirne halkının huzur ve refahına katkı sağlayacaktır. Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu, yurtiçi ve yurt dışındaki faaliyetlerinde yapmış olduğu çalışmalarla Uluslararası toplantılar Ortadoğu ve Dünya Barışına katkı sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.
Vali Dursun Ali Şahin’e gerçekleştirilen ziyaretin ardından Edirne TSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’la görüşen Atasoy, burada Edirne ile ilgili yaşanan sorunlar hakkında konuştu. TSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’la kentin yaşadığı ekonomik sıkıntılar üzerine bir süre fikir alışverişi yapan Atasoy, yaptığı açıklamada, “Edirne turizminin, sanayisinin, ekonomisinin ve tarımsal faaliyetlerinin gelişmesi ve artması için ve özellikle yabancı sermayenin Edirne şehrine gelmesi için Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak Türkiye’de ve Uluslararası camiada çalışmalar yapacağız” dedi.
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt ise Edirne şehrinin tarımsal faaliyetlerinden turizm gelirlerinden, süt ürünlerinden bahsederek, “Edirne şehri her geçen gün gelişmektedir. Edirne şehrinin sanayisinin de gelişmesini istiyoruz. Edirne iş dünyası olarak tarım ve turizmin kenti olan Edirne’nin aynı zamanda sanayi kenti de olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy resmi temaslarının ardından Edirne’nin tarihini yerlerini gezdi. Nezaket Emine Atasoy ilk olarak Trakya Üniversitesine bağlı Sultan II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi’ni ziyaret etti. Başkan Atasoy burada Sultan II. Beyazıt Külliyesi Sağlık Müzesi Müdürü Öğretim Görevlisi Hakan Akıncı’dan bilgi aldı. Nezaket Emine Atasoy daha sonra Selimiye Camiisini ve Edirne Sinegogu’nu ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Nezaket Emine Atasoy bir günlük Edirne temaslarını tamamlayarak Ankara’ya döndü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Nezaket Emine Atasoy Tarihi Kent Edirne’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nezaket Emine Atasoy Tarihi Kent Edirne’de haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı