Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neymar mı Bale mi ?

Transfer sezonunun iki yıldızı İspanya’ya adım atar atmaz kıyaslamalar da start aldı.Yapılan karşılaştırmalar Barcelona ve Real Madrid arasındaki güç dengelerinin de yeniden tartışılmaya başlanmasına neden oldu.

Koray Durkal
SON GÜNCELLEME

NEYMAR ve Gareth Bale’in İspanya tercihlerinin ardından başlayan kıyaslamalarda öne çıkan isim Neymar oldu. Messi-Neymar ikilisine Ronaldo-Bale’in eklenmesi yaklaşan El Clasico’yu daha da merak uyandıran bir hale getirdi. İspanyol basını Neymar mı Bale mi sorularının yanıtını ararken, “Hangi transfer daha faydalı olacak” anketleri oylamaya sunuldu.
Neymar’ın bireysel yeteneklerini tartışmak gereksiz ancak asıl soru Barcelona gibi bir futbol makinesinin içinde işleyen bir dişli olabilecek mi? Aynı soru süper yıldız Cristiano Ronaldo ile yan yana oynayacak olan Gareth Bale için de geçerli...

iSPANYOLLAR NEYMAR DİYOR

DAHA şimdiden başlayan kıyaslamalarda öne çıkan isim Neymar oldu. İspanyol basını genç yıldızın reklam potansiyelinden, sahadaki hünerlerine kadar birçok yönden Bale’i geride bırakacağına inanıyor.
Yıllardır Messi ve Ronaldo arasındaki kapışma zevkle izleniyor. Şimdi Neymar ve Bale ile birlikte bu haz iki katına çıkacak.

Neymar’ın sihirli iksiri

SEZON boyunca yapılacak bu takviyenin içinde, B1, B2, B6, B9, B12, C ve E vitaminleri yoğun olarak yer alırken, 0.20 mg demir, 200 mg kalsiyum, 8 gram karbonhidrat, 95 mg sodyum ve 3 g lipid ile amino asitler ve trigliseridler bulunuyor.

Julio Salinas:

HER iki oyuncunun gençliği ve başarı kazanmak için duydukları açlık önemli performanslar sergilemelerini sağlayacaktır. Tek farkın transfer maliyetleri olduğunu düşünüyorum.

CARRASCO LOBO:

BALE iyi bir kanat oyuncusu ve farklı özelliklere sahip. Ancak Neymar çok yönlü ve sahanın her tarafında iş yapabilecek bir potansiyeli var. Neymar’ın kazanacağı bir savaş olacaktır.

CHARLY REXACH:

BALE gücü, Neymar ise dehayı temsil ediyor. Bale fiziksel gücüyle kilometreler kat edebilecek bir potansiyele sahip. Neymar’ın daha önemli bir futbolcu olduğu kanısındayım.

Ronaldo-Bale (Fizikse l yıkıcılık):

BAŞ döndürücü performanslar sergileyen Bale, muhteşem vuruş tekniği ve Cristiano Ronaldo ile birlikte İspanya La Liga’ya renk katması bekleniyor.

MESSİ-NEYMAR (TANGO VE SAMBA):

LIONEL Messi’nin akıl almaz yeteneklerine Neymar’ın kapasitesi de eklenince Barcelona’nın yapabilecekleri düşünce sınırlarını zorlamaya devam ediyor.


İlişkili Haberler