« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neymar İstanbul'a sekerek geldi

Neymar, Atletico Madrid maçında ayağına aldığı sert darbenin izlerini taşımaya devam ediyor.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Yıldız futbolcu İspanya’daki rakibi Arda Turan’a övgüler yağdırdı. Real Madrid’li yıldızlara taş attı. Türkiye’deki ilgiden söz eden Neymar, “Açıklamak mümkün değil rakipken de beni alkışladılar” dedi.

Barcelona’nın dünyaca ünlü Brezilyalı yıldızı Neymar, International Royal Cup’ın tanıtım toplantısına katıldı. Neymar, Antalya’da gerçekleştirilecek ve Beşiktaş, Galatasaray, River Plate ve Instituto Projeto Neymar JR’ın katılacağı turnuva öncesi sorularını yanıtladı.
Turnuva dışında güncel konularla ilgili soruları yanıtlayan Brezilyalı, kurduğu Neymar Enstitüsü’nün kendisinin ve ailesinin hayali olduğunu belirterek, “Doğduğumda sahip olmadığım şansı diğer arkadaşlarıma veriyorum. Çocukları fakirlikten uzaklaştıracak” dedi.

“POTANSiYELi BÜYÜK”

Brezilyalı futbolcu “Küçüklüğümden beri Galatasaray ve Beşiktaş’ı izliyorum. Bu takımlarda oynamış arkadaşlarım da var. İki takım da çok iyi oyunculara sahip” derken Arda Turan için “Büyük potansiyeli var” dedi.
Neymar sözlerini şöyle noktaladı: “Türkiye’de bana gösterilen sevgiyi açıklamak mümkün değil. Başka takımda oynuyorsun, ev sahibi taraftar seni alkışlıyor, tekrar geldiğim için çok mutluyum” diye konuştu. Neymar’ın sekerek yürümesi ise dikkatlerden kaçmadı.


Bir tane de Brezilya’da olsa...

NEYMAR Fulya’da bulunan Acıbadem Sports’u ziyaret etti. FIFA tarafından akredite edilen Türkiye’nin ilk ve tek Sporcu Sağlığı Merkezi’ni gezen Brezilyalı yıldız, merkezden çok etkilendiğini dile getirdi.
Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ı da ziyaret eden Neymar, bu merkez için kendisine teşekkür ederek milli takımındaki 10 numaralı formasını hediye etti. Yıldız futbolcu böylesine önemli bir sağlık tesisinin ülkesi Brezilya’da da olmasını çok istediğini dile getirdi.

Mehmet Ali Aydınlar ile Neymar oldukça samimi bir görüntü sergiledi.

“ONLARI YENERiZ”

NEYMAR, Barcelona-Real Madrid karşılaştırması için “Messi, Suarez ve ben; Ronaldo, Bale ve Rodriguez’e karşı maç yapsak kazanırız. Takımımızın kazanması için de elimden geleni yaparım” dedi.

Neymar gördüğü büyük ilgi karşısında şaşkınlığını gizleyemedi ama hiçbir hayranını da kırmadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz