Gündem Haberleri

  New York saldırganı için bardağı taşıran son damla

  Hürriyet Planet
  28.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  New York’ta geçen hafta bir kişinin ölümüne, dokuz kişinin de yaralanmasına neden olan silahlı saldırıyı gerçekleştiren ve kendisi de polis kurşunuyla öldürülen Jeffrey Johnson’ın, oturmakta olduğu evden çıkmaya zorlandığı ortaya çıktı.

  NBC News’a konuşan bir emniyet yetkilisi, 53 yaşındaki Johnson’ın ev sahibi tarafından Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakası’ndaki evinden çıkmaya zorlandığını belirtti.

  Reuters’a konuşan bir polis ise komşuları ve çevresi tarafından “normal” bir insan olarak nitelendirilen Johnson’ın saldırıyı düzenlediği gün anahtarlarını ev sahibine teslim ettiğini, bir daha geri dönememeyi planladığının belli olduğunu söyledi.

  Johnson olay gününde, kendisini iki sene önce işten çıkaran 41 yaşındaki yöneticisi Steve Ercolino’yu vurarak öldürmüştü.

  Ekonomik kriz dolayısıyla işten çıkartılan Johnson’ın Ercolino’yla yaşadığı sürtüşmeler düşmanlığa dönüşmüş, ikili arasında karşılıklı taciz davaları açılmıştı.

  Ayrıca, Johnson’ın Ercolino’yu ölümle tehdit ettiği, Ercolino’nun da Nisan 2011’de bu yüzden bir dava daha açtığı iddia edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı