Dünya Haberleri

  New Jersey'deki yangını tesisatçılar çıkarmış

  hurriyet.com.tr
  24.01.2015 - 01:26 | Son Güncelleme:

  ABD'nin New Jersey eyaletine bağlı Edgewater'da iki Türk diplomatın da yaşadığı sitede çıkan yangın söndürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangının çıkış nedeni ise yaklaşık 48 saat sonra belli oldu.

  YANGINDAN KARELER

  Yangında yanan 240 daireden biri de ABD'nin en popüler beyzbol kulüplerinden New York Yankees'in anonsçusu John Sterling'e aitti.

  "Gidecek hiçbir yerim yok. Bir diş fırçasına ihtiyacım var" diye espri yapan Sterling, yangında yaklaşık 82 bin kravatının da yandığını söyledi.

  Sterling, "Hep çok kravatım olduğunu söylerlerdi. Sanırım 82 bin tane falan vardı. Şimdi hiç yok!" dedi.

  New Jerseydeki yangını tesisatçılar çıkarmış

  Avalon sitesinde önceki akşam başlayan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangında can kaybı yaşanmadı. Bine yakın kişinin tahliye edildiği yangında; ikisi itfaiyeci dört kişi hafif şekilde yaralandı.

  TESİSATÇILAR ÇIKARMIŞ

  Associated Press'in haberine göre, itfaiye yetkilileri, yangına apartmandaki bir duvarda tesisat çalışması yapan işçilerin neden olduğunu açıkladı. Yetkililer, yangının "tamamen kaza" sonucu çıktığını belirtti.

  New Jerseydeki yangını tesisatçılar çıkarmış

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre, yangınla ilgili Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu'nun oluşturduğu bilgilendirme hattından, sitede yaşayan Türk diplomatların ve iki Türk ailesinin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  Avalon sitesi, 2000 yılındaki inşaatı sırasında da büyük bir yangına maruz kalmış, alevler sonucu dokuz ev büyük zarar görmüştü.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı