KOCAELİ HABERLERİ

Nevzat Doğan'dan birlik mesajı

DHA
29.03.2016 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

Nevzat Doğan'dan birlik mesajı

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - İZMİT Belediye Başkanı Nevzat Doğan ülkemizde huzur ve birliğin bozulmaya çalışıldığını belirterek, "Onlara fırsat vermeyelim, etkinliklerin içerisinde daha çok yer alalım. Bizleri evlere kapatmaya çalışanlara inat bir olalım, birlik olalım" dedi.

İzmit Belediyesi Türk Halk Müziği Gençlik Korosu seslendirdiği türkülerle dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Yahya Kaptan Mahallesi'nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şef Kenan Serhat İnce yönetimindeki koronun Türkiye'nin çeşitli illerine ait türküleri seslendirildiği konseri İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan da izledi. Doğan konserde yaptığı konuşmada, "Sanat çalışmalarına ağırlık veren, sanat dostu bir belediyeyiz. İzmit'in sanayi kenti imajının yanı sıra kültür, sanat ve turizm kenti imajının da olduğuna inanıyoruz. 7 yıldır İzmit Belediyesi olarak şehrimize bazı yenilikler getirdik. Çöp, asfalt, altyapı demiyor, bunları belediyeciliğin rutin işleri olarak görüyoruz. Bu çalışmaları dile dahi getirmiyoruz. Sizlerin yaşamına nasıl farklı bir tat katabiliriz onun uğraşı içindeyiz. Emeklilerimiz için emekli evleri, emekli korosu, çocuklarımız için bedava bisikletler, havuzlar, cep sinemaları, hanımların hayatına tat katmak için İZMEK kursları, gençlerimizin hayatına renk katmak için Sarısu Gençlik Kampı projelerini hayata geçirdik. Sanatla yaşantımızı nasıl dolu dolu yaparızı kendimize dert edindik ve Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu ve Emekli Korolarını kurduk" dedi.

Birlik, beraberlik mesajı veren Doğan, şöyle konuştu:
"Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar, ülkemizdeki huzuru, birliği bozmaya çalışıyorlar. Vatanımızı parçalamaya, enerjimizi kendi kendimize harcatmaya çalışıyorlar. Ama onlara fırsat vermeyelim, etkinliklerin içerisinde daha çok yer alalım. Bizleri evlere kapatmaya çalışanlara inat bir olalım, birlik olalım. Bizi bizden koparmanın gayretindeler, bunu yüzyıllardır yapıyorlar. Malazgirt'te, Mohaç'ta, Çanakkale'de de bizi yok etmeye çalıştılar ama başaramadılar. Kağıt üzerinde Anadolu'yu işgal ettiler ama yine başaramadılar. Çünkü Türk milleti bayrağını, vatanını namusu görür, ezanlarını canından önce tutar. Bizim bu mücadelemiz yavrularımızın ülkemizde özgürce yaşaması içindir"

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Nevzat Doğan'dan birlik mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevzat Doğan'dan birlik mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı