ANKARA HABERLERİ

Nevşehirliler Yenimahalle'de buluştu

DHA
28.03.2017 - 10:07Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- BAŞKENT'te yaşayan Nevşehirliler, Nevşehir Dernekler Federasyonu ile Kozaklı İlçesi ve Köyleri Kültür, Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu'nda düzenlenen kahvaltıya ev sahibi Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Kayhan Yüregir ve çok sayıda davetli katıldı.

DERNEKLERİNİZE SAHİP ÇIKIN

Kısa bir konuşma yaparak Nevşehirlileri selamlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Göreve geldiğim günden beri hemşeri derneklerine güç veriyorum, destek veriyorum. Çünkü bu dernekler, ülkemizin birlikteliğini, bütünlüğünü, kardeşliğini güçlendiren kuruluşlardır. Sizler de derneklerinize sahip çıkın. Ben de zamanında dernek başkanlığı yapmış biri olarak gördüm ki dernek kurulmadan önce çok arkadaşımızın 3-5 kişiyle cenazesini defnettik. Acı günde de dernek sizin yanınızda, sevinçlerinizde de yanınızdadır. Kültürünüzü, beraberliğinizi yaşatın ve çocuklarınıza, torunlarınıza aktarın" diye konuştu.

YENİMAHALLE'YE YAPILANLAR TAKDİRE ŞAYAN

Nevşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Eren de “Hepimiz faniyiz. Ancak yaptıklarımızla anılmak çok güzel bir şey. Bu nedenle Yenimahalle ilçemize yaptıkları ve bundan sonra yapacakları için Belediye Başkanımız Fethi Yaşar'a ve ekibine tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum" dedi. Dernek olarak 2 yılı aşkın bir süredir hemşerilerinin birliği için verdikleri hizmetleri anlatan Kozaklı İlçesi ve Köyleri Kültür, Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Ünal ise; “Yönetim kurulu olarak hemşerilerimizi bir araya toplayarak birlik ve dayanışmayı arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak düzenlediğimiz etkinliklere katılım maalesef çok zayıf. Bundan sonraki etkinliklerimizde daha fazla hemşerimizi bir arada görmek istiyoruzö diye serzenişte bulundu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Nevşehirliler Yenimahalle'de buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehirliler Yenimahalle'de buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı