KAYSERİ HABERLERİ

Nevşehirli öğrenciler, Sudan’la dostluk köprüsü kurdu

DHA
28.04.2017 - 16:21Son Güncelleme :
DHA

NEVŞEHİR, (DHA) - NEVŞEHİR Mihriban Emin Günel Ortaokulu öğrencileri, TRT Çocuk Şenliği kapsamında Sudan’dan gelen çocukları evlerinde konuk etti. 7 kız ve 7 erkek öğrencinin yanında 2 de Sudanlı öğretmeni bir hafta boyunca evlerinde konuk eden öğrenciler, iki ülke arasında dostluk köprüsü kurdu.
Sudan’dan gelen öğrencilerle birlikte evlerini, yaşamlarını paylaşan Mihriban Emin Günel Ortaokulu öğrencileri, veda gününde gözyaşlarıyla ayrılabildi. Okul Müdürü Mustafa Çiftçi, Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de düzenlenen TRT Çocuk Şenliği'nin sayesinde okul öğrencilerinin ve velilerinin Sudanlı öğrencilerle tanışıp, güzel bir dostluk kurma fırsatı elde ettiklerine dikkat çekti. Sudanlı öğrenci heyeti, Nevşehir’de bulunduğu sürede TRT Çocuk Şenliği etkinliklerine katılırken, Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik yörelerini de gezip görme fırsatı da elde etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Nevşehirli öğrenciler, Sudan’la dostluk köprüsü kurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehirli öğrenciler, Sudan’la dostluk köprüsü kurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı