Gündem Haberleri

  Nevşehir'de şehit aileleri açılımdan tedirgin

  Ahmet KORKMAZER/ NEVŞEHİR,(DHA)
  31.08.2009 - 13:34 | Son Güncelleme:

  NEVŞEHİR Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Yıldırım, hükümetin ‘Kürt açılımı’ projesinden tedirgin olduklarını söyledi.

  Şehit Aileleri ve Gazileri ile birlikte dernek hizmet binasında basın açıklaması yapan Ramazan Yıldırım, dün Hakkari’nin Şemdinli İlçesi'nde 4 askerin şehit edildiğini hatırlatarak, “Terör örgütü saldırılarına ve haince eylemlerine devam eder, şehitlerimiz her geçen gün artarken, Kürt açılımı söylemlerinde bulunmak şehit ailelerini üzmektedir. Aynı zamanda açılımın içeriğini de tam olarak bilemememiz tedirginliğimizi artırmaktadır” dedi. Türkiye’de Kürt sorunu değil PKK terörü sorunu olduğunu belirten Yıldırım, “Sorunu başka yönlere çekmek doğru değil. Türkiye’nin üniter yapısını bozacak her türlü eyleme, karara karşı duracağız. Tek vatan, tek bayrak ve tek millet anlayışını her zaman savunacağız” diye konuştu.

  Yıldırım, Demokratik Toplum Partisi'nin (DTP) söylemlerine şiddetle karşı olduklarını da vurguladı. “PKK’nın neye hizmet ettiği bellidir” diyen Dernek Başkanı Ramazan Yıldırım, şunları söyledi:

  “PKK terör örgütü ve yandaşları dış güçlerin maşası olarak ülkemizin bölünmesini istemektedir. Ancak buna asla müsaade etmeyeceğiz. PKK sorununun nasıl çözüleceği ve hükümetin açılımında nelerin olduğu belirsizdir. O nedenle diken üzerindeyiz. Devlet büyüklerinden ve hükümetten beklentimiz, şehit ailelerinin ızdırabını ve Türk milletinin acılarını dikkate alarak, atılacak adımlarda bu duyarlılığın gösterilmesidir. Sorunun çözüleceği masada mutlaka Şehit Aileleri ve Gazileri temsilcileri de bulunmalı ve görüşleri dikkate alınmalıdır. Çünkü bizler bu vatan uğruna can ve organlarını vermiş kimseleriz. Karşımızda savaşanların ne için verdiği de herkesin malumudur. Yapılacak çözüm arayışlarında bu denge dikkate alınmalıdır.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı