Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nevşehir'de MHP itiraz etti, AKP'nin oyları arttı

  Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)
  25 Temmuz 2007 - 14:16Son Güncelleme : 25 Temmuz 2007 - 14:16

  NEVŞEHİR'de, MHP Merkez ilçe başkanlığının seçim sonuçlarına ilişkin İl Seçim Kurulu'na yaptığı başvuru üzerine oylar yeniden sayıldı

  Sayım sonucunda, 3 milletvekilliğini de alan AKP'nin 88 bin 622 olan oyu 89 bin 326'ya, MHP'nin 29 bin 333 olan oyu da 29 bin 520'ye çıktı.

  MHP Merkez İlçe Başkanı Yavuz Soysaldı, 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılan Milletvekilli Genel Seçimi'nde partisinin oylarını bir önceki seçimlere göre yüzde 50 oranında artırmasına karşın milletvekili çıkartamadığını bildirdi. Soysaldı, 1 milletvekilliğini AKP'ye karşı çok az oyla kaybettiklerini belirterek, bunun sonucunda bazı ilçelerde ve il merkezinde seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini söyledi. Soysaldı, yapılan başvurularda Gülşehir, Hacıbektaş ve Avanos'taki ilçe seçim kurullarının başvuruyu red ettiğini, itirazın sadece Nevşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından değerlendirildiğini bildirdi. Yapılan yeniden sayım sonucuna göre, daha önceden 88 bin 622 olan AKP'nin Nevşehir genelinde aldığı oy 89 bin 326 ya çıkarken, MHP'nin 29 bin 333 olan oyu 29 bin 520'ye ve CHP'nin de 25 bin 248 olan oyu 25 bin 388'e yükseldi.

  NEVŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ MAZBATALARINI ALDI

  AKP Nevşehir milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Rıdvan Köybaşı ve Mahmut Dede, seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından mazbatalarını aldılar. AKP'den milletvekili seçilen Ahmet Erdal Feralan, Rıdvan Köybaşı ve Mahmut Dede mazbatalarını almak üzere AKP Nevşehir İl Başkanı Ersan Erkut ile birlikte Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ve İl Seçim Kurulu Başkanı Turgut Emiroğlu'nu ziyaret etti. İl Seçim Kurulu Başkanı Emiroğlu ile bir süre sohbet eden milletvekilleri daha sonra mazbatalarını aldı. Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan AKP milletvekillerinden Rıdvan Köybaşı, kendilerine oy veren hemşerilerine teşekkür ederek onların oylarına layık olmaya çalışacaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı