Nevşehir'de Forum Kapadokya açılıyor

ANKA
24.11.2009 - 10:56 | Son Güncelleme:

Multi Turkmall’un projesi olan Forum Kapadokya yarın Nevşehir’de ziyaretçileriyle buluşuyor.

Nevşehir’in modern alışveriş ve eğlence merkezi açığını kapatacak olan Forum Kapadokya, bölge halkının yanı sıra Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistler için de önemli bir cazibe merkezi olacak. 

Multi Turkmall’un projesi olan Forum Kapadokya yarın Nevşehir’de ziyaretçileriyle buluşuyor. Nevşehir’in modern alışveriş ve eğlence merkezi açığını kapatacak olan Forum Kapadokya, bölge halkının yanı sıra Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistler için de önemli bir cazibe merkezi olacak.

Yerel mimari unsurların, teknik ve estetik öngörüsü ile harmanlandığı Forum Kapadokya, yaklaşık 25 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Hipermarket, sinema salonları, eğlence mekanları, restoranlar, yerel ve uluslar arası seçkin markalardan oluşan mağazaları ve yaklaşık 800 araçlık kapalı otopark alanı ile Forum Kapadokya, bir alışveriş ve yaşam merkezi olarak tasarlandı. Forum Kapadokya, yalnız kentin modern alışveriş merkezi olma ihtiyacını karşılamakla kalmayacak bin 500 metrekarelik alana yayılan restoranları, çok amaçlı sinema salonları, 8 bin 500 metrekarelik alanda hizmet veren Kipa hipermarketi, Funtime eğlence alanı ile de Nevşehir’in sosyal hayatına büyük bir renklilik kazandıracak. Tüm Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinde olduğu gibi Forum Kapadokya'da da özgün sanat eserlerine yer verildi. Ressam ve Heykeltraş Hanefi Yeter, Forum Kapadokya için heykel ve rölyef çalışmaları gerçekleştirdi. Sanatçının tasarladığı çiçek ve hayvan figürlerinin bir arada olduğu alimünyum rölyefler duvarları süslerken; "Sallan kız" ve "Yüzücü" figürlerinden oluşan heykelleri de Forum Kapadokya'nın iç mekanlarına değer katıyor.

Nevşehir eski otobüs terminali arsası üzerine kurulan Forum Kapadokya, sadece bölge halkına değil, turizme de yönelik bir proje olması amacıyla, yeni konut ve ticaret alanlarının planlandığı Kayseri-Aksaray yolu üzerinde yer alıyor.

Forum Kapadokya’yı bölge halkıyla buluşturan Multi Turkmall, şimdiye kadar Forum Bornova, Forum Mersin, Forum Çamlık (Denizli), Forum Trabzon, Forum Aydın, Forum Ankara Outlet ve Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezleri’ni gerçekleştirdi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı