NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir Valisi Ceylan Gaziler Günü Mesajı Yayımladı

IHA
18.09.2015 - 09:25 Son Güncelleme :

NEVŞEHİR

IHA

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle yayımlamış olduğu mesajında "Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır’’ ifadesinde bulundu.
Vali Ceylan yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti;
"19 Eylül’ün yurdumuzun her yerinde “Gaziler Günü” olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.
Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla; canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş kahraman gazilerimizin ve ortaya koyduğu fedakârlıklarının, her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması hepimizin milli ve insani bir görevidir. Gazilerimizin taşıdıkları şerefe yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları konusunda devletimiz imkânları nispetinde gereken duyarlılığı göstermeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Gününü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet, şükran, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nevşehir Valisi Ceylan Gaziler Günü Mesajı Yayımladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 09 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehir Valisi Ceylan Gaziler Günü Mesajı Yayımladı haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı