NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir Lisesi'nde bin kişi ile ‘Şehitler Ölmez’ koreografisi

DHA
26.03.2016 - 16:30Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR (DHA)- NEVŞEHİR Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve personeli okul bahçesinde buluşarak 'Şehitler ölmez' yazısını bedenleriyle oluşturup, teröre tepki gösterdi.
Nevşehir Lisesi öğrenci, öğretmen ve personeli birleşerek, PKK ve terör örgütlerine tepkilerini göstermek amacıyla bir program hazırladı. Okul Müdürü Muhammet Orçin, "Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şükran, terörle mücadeleye devam eden kahraman güvenlik kuvvetlerine başarı diliyorum" dedi.
Öğrencilerden Abdullah Akkuş şiir okurken, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Mustafa Demir de konuşma yaptı. Daha sonra okul öğretmen ve öğrencilerince okunan otuz sekiz adet Kuran-ı Kerim hatmi ve binlerce Fetih suresi için hatim duası Hafız Mahmut Kemikkıran tarafından yapıldı. Programda birçok öğretmen ve öğrencinin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Okulun 62 öğretmeni, 965 öğrencisi ve 13 personeli ile oluşturulan 'Şehitler Ölmez' koreografisi okul bahçesinde oluşturuldu.

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nevşehir Lisesi'nde bin kişi ile ‘Şehitler Ölmez’ koreografisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehir Lisesi'nde bin kişi ile ‘Şehitler Ölmez’ koreografisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı