NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir Devlet Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Olayları Protesto Edildi

IHA
28.10.2015 - 10:07Son Güncelleme :

NEVŞEHİR'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI TERÖRÜ PROTESTO ETTİ

IHA

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Devlet Hastanesine terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırı Nevşehir’de sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.
Nevşehir Devlet Hastanesi önünde Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bulunan Devlet Hastanesine PKK tarafından yapılan saldırı protesto edildi. Nevşehir Devlet Hastanesi’nde yapılan protestoya, Nevşehir Sağlık İl Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Kayacan, Nevşehir Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Nevşehir KHB Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Mehmet Gizligider, Mali Hizmetler Başkanı Bircan Yaman, Nevşehir Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Yücel Şal, Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Murat Alp, Sağlık İl Müdürlüğü, Genel Sekreterlik, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Nevşehir Devlet Hastanesi, Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yöneticileri, personelleri ve hasta yakınları katıldı.
Nevşehir Sağlık İl Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Kayacan burada yaptığı konuşmada, "Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarla genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü" dedi.
Nevşehir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Kayacan da, yaptığı konuşmada, "Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi. Sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nevşehir Devlet Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Olayları Protesto Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehir Devlet Hastanesi’nde Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Olayları Protesto Edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı