Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nevşehir’de GP’liler, borç takıp ortadan kayboldu

  Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)
  18 Temmuz 2007 - 14:40Son Güncelleme : 18 Temmuz 2007 - 14:46

  NEVŞEHİR’de, ‘Ezilenler İktidar olacak’ sloganı ile seçim kampanyası yürüten GP İl Başkanı ile birinci ve ikinci sıra milletvekili adayları, kentte çeşitli kişi ve esnafa yaklaşık 25 bin YTL borç takarak ortadan kayboldu. GP Nevşehir İl Başkanı Murat Biçer’in parti merkezindeki tüm kullanım gereçlerini de satarak kayıplara karıştığı ileri sürüldü.

  Seçim çalışmalarını bir ay önce başlatan GP Nevşehir İl Örgütü, Eski PTT arkasındaki bir evi parti merkezi haline getirdi. Bu arada bir kahvehaneyi de seçim bürosu olarak kullanan parti yetkilileri, sürekli borçlanarak aldıkları mal ve hizmetlerin bedelini ödemedi. Parti bürosunun döşenmesinin yanı sıra, çeşitli harcamalar için de 25 bin YTL’ye yakın borçlanan GP İl Başkanı Murat Biçer Nevşehir’i terkederken, cep telefonuna da ulaşılamıyor.

  Partinin eski PTT binası arkasındaki evden dönüştürülen bürosu ise alacaklıların akınına uğruyor. Kayda değer eşyaların satıldığı öne sürülen parti binasında, muhatap olarak sadece 3'üncü sıra Milletvekili adayı Alattin Sarıtaş bulunuyor. Sarıtaş, Genel Başkanı Cem Uzan’a söz verdiğini belirterek, tek başına da kalsa mücadelesini sürdüreceğini söyledi. GP’nin birinci sıra adayı Sedat Hayran ile 2'nci sıra adayı Nurhan Altuğ'un da Nevşehir'den ayrıldıkları bildirildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı