NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir’de 2 Bin 246 Kişiye Girişimcilik Eğitimi Verildi

IHA
30.07.2015 - 12:43Son Güncelleme :

KOSGEP NEVŞEHİR MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN 'GİRİŞİMCİLİK DENEYİM PAYLAŞIMI' TOPLANTISI NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASINDA YAPILDI.

IHA

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Nevşehir Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Girişimcilik Deneyim Paylaşım” toplantısı Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) toplantı Salonu’nda yapıldı.
Toplantıya daha önce NTSO tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarına katılan kadın girişimciler, genç girişimciler ile girişimci adayları katıldı. Katılımcılarla, deneyimlerini paylaşan NTSO Nevşehir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülper Gündüz Yassı, girişimci adaylarına, iş kurmayı düşündükleri sektörle ilgili daha önce bu sektörde tecrübe kazanmış insanların deneyimlerinden yararlanmaları gerektiğini tavsiye etti. Yassı: “Çalışanlarla beyin fırtınası yapmak, onların fikirlerinden yararlanmak işletmelerin gelişimi için çok önemlidir. Ben değil biz mantığı ile çalışmak ekip ruhu ile çalışmak işletmeleri ayakta tutan en önemli unsurdur. Bir iş veren olarak çalışanlara pozitif ayrımcılık yapmak çok çalışanla az çalışanı ayırmak da motivasyon açısından önemlidir” dedi. Yassı, işletme sahiplerinin para değil başarı odaklı çalışmalar yapması gerektiğini sözlerine ekledi.
Daha sonra söz alan KOSGEB Nevşehir Müdürü Necati Günaydın da Nevşehir’de 2010 yılından buyana 2 bin 246 kişiye girişimcilik eğitimi verildiğini belirterek, “Bu eğitimi alan 180 kişi KOSGEB desteğinden yararlanmış. KOSGEB tarafından bu girişimcilere bu güne kadar 2 milyon 211 bin 811 TL’lik girişimcilik desteği verilmiş. Girişimcilik desteği alan firmalardan sadece 5 işletme kapanmış. Kapanan işletme sayısının azlığı sevindirici bir gelişmedir. Nevşehir İnsanı sürdüremeyeceği işe girmiyor” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nevşehir’de 2 Bin 246 Kişiye Girişimcilik Eğitimi Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehir’de 2 Bin 246 Kişiye Girişimcilik Eğitimi Verildi haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı