NEVŞEHİR HABERLERİ

Nevşehir belediye başkanı Ünver:“23 Nisan, bağımsızlık yolundaki en büyük adımlardan biridir”

DHA
21.04.2016 - 11:25Son Güncelleme :
DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,(DHA) -BELEDİYE Başkanı Hasan Ünver,  Türk Milleti’nin yüzyıllar boyunca ruhunda ve yüreğinde  yaşattığı sarsılmaz inancı ve bağımsız yaşama azminden aldığı güç ile kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin   Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.
Böyle bir dönemde Türk Milletinin kurtuluşu ve bağımsızlığı için meşale yakan  Gazi Mustafa Kemal Paşa etrafında bir ve beraber olarak,  topraklarını dört bir yandan  istila etme peşinde koşan dünyanın en süper savaş araç ve gereçleriyle donanımlı güçlerine karşı bağımsız yaşama konusunda hür iradesini, kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi ile  adeta taçlandırdığını dile getiren Ünver,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını  mesajında şunları kaydetti .

“ Tarihinde var olduğu günden beri bir başka ülkenin boyunduruğu altında yaşamamış Türk Milletinin, her türlü imkansızlıklara rağmen, kendi temsilcilerini bir araya toplayarak oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk insanının azim ve kararını ortaya koymuş, bağımsızlığa doğru gidilen yolda tüm düşünceler,  TBMM çatısı altında ele alınarak hayata geçirilmiştir. Uygar dünya devletleri tarafından ‘Hasta Adam’ olarak da nitelendirilen büyük Türk Milleti, ruhunda ve yüreğinde yüzyıllar boyunca yaşattığı sarsılmaz inancı ve bağımsız yaşama azminden aldığı güçle kurduğu TBMM, bu bakımdan milli iradenin temsil edildiği de bir merkezdir''

Ünver, mesajının son bölümünde de, yarının büyüğü olarak bu ülkenin her kademesinde  görev alacak çocukların aileleri ile birlikte  daha iyi şartlarda hayat sürmelerini sağlamayı temel bir görev olarak ele alarak çalışmalar yaptıklarını dile getirerek şunları  kaydetti:  “ Tüm gayret ve çabamız yarınlarımızı onurla teslim edeceğimiz çocuklarımızın hayat standartlarını daha da artırarak  daha iyi şartlarda hayatlarını sürdürebilmeleri. Bu vesile ile tüm milletimiz ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi iletiyorum.”

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Nevşehir belediye başkanı Ünver:“23 Nisan, bağımsızlık yolundaki en büyük adımlardan biridir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2016 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nevşehir belediye başkanı Ünver:“23 Nisan, bağımsızlık yolundaki en büyük adımlardan biridir” haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı