Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nevruz bilançosu

  Hürriyet Haber
  23 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mart 1999 - 00:01

  Nevruz nedeniyle Diyarbakır'da polis tarafından gözaltına alınan yaklaşık 500 kişi, kimlik tespiti yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

  Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada, Haleplibahçe Mahallesi'nde yasadışı toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmaya çalışan gruptan 21'i kadın 120 kişinin gözaltına alındığı kimlik tespiti ve sorgulamalarının devam ettiği kaydedildi.

  İzmir'de Nevruz kutlamalarının ardından çıkan olaylarda gözaltına alınan 71 kişiden 20'i serbest bırakıldı. Halen gözaltında tutulan 51 kişi arasında Kadifekale İlköğretim Okulu camlarını kırıp, gönderdeki bayrağı indirip yakanların da bulunduğu bildirildi.

  Denizli'de Nevruz kutlamalarında aralarında HADEP İl Başkanı Sıddık Eker ve Merkez İlçe Başkanı Halit Demir'in de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

  Trakya Üniversitesi'nde yağmur yağışı nedeniyle Nevruz kutlamasına az sayıda öğrenci katıldı. Yakılan ateş ve halkoyunları gösterisinin ardından öğrencilere pilav dağıtıldı. Üniversitenin Ayşekadın Kampusu'ndaki yağmur altında yapılan törende Nevruz ateşini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ülkü Oyman yaktı, ardından halkoyunları ekipleri gösteri yaptı.

  Validen Nevruz teşekkürü

  Van Valisi Abdülkadir Sarı, Nevruz bayramının kentte olaysız ve huzurlu geçmesi nedeniyle sağduyulu davranan Van halkına teşekkür etti.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı