« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevrotik Dinozor!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TORONTO Raptors takımının günü gününe, maçı maçına, hatta maç içinde oynadığı periyotlar birbirine uymadığından adamı rahat rahat sinir hastası edebilir. Şimdilik taraftar ve Amerikan basını ortaya çıkan bu garabeti “takım olmaya çalışıyorlar, 9 oyuncuları yeni, yazıktır” şeklinde yorumluyor. Daha bir maç önce Atlanta Hawks’tan utanç dolu bir mağlubiyet alan Raptors, bu defa Houston karşısında çalışıp didinen taraftı. Hatta maç boyu Trevor Ariza’ya yapışan, ona 9’da 0 şut attırıp 4 de top kaybı yaptıran Raptors’lı DeRozan, bir top çalma eylemi sonunda yumruğu yiyordu Ariza’dan. O kadar delirtti adamı Toronto savunması. Sonuç, Ariza atıldı tabii, birkaç maç da ceza yiyecek. Hidayet 23 sayıyla bu sezonki en yüksek rakamına ulaşırken, hücumda Jarret Jack’le beraber şahane yönettiler takımı. Keşke Calderon hiç oynamasa, hayat bayram olsa Toronto’da...

WILDCARD ile başımıza iş aldık

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası toplantıları sırasında basınla dünya basketbolunun patronlarını bir araya getirecek bir boğaz turu etkinliği düzenlendi Pazar gecesi. Burada ev sahibi Turgay Demirel’in Wildcard seçimleri hakkında yorumu espriliydi; “Litvanya’yı şampiyonaya dahil ederek resmen kendi başımıza iş aldık.” Malum, Litvanya basketbol tarihimiz boyunca bize en ters basketbol ülkelerinden biri.
Mehmet Okur konusunda da başkan çok netti; “Eğer sakatlanmazsa ve gelmek isterse kapımız ona her zaman açık. Şunu söylemek lazım, Tanjevic’in Mehmet’le hiçbir problemi yok. Kamuoyunda koç Mehmet’i istemiyormuş gibi bir izlenim oluştu. Oysa Mehmet sakatlık ve yorgunluk mazeretleriyle katılmadı milli takıma, biz istemedik değil...”
FIBA Başkanı Bob Elphinston ise “FIBA oyunu neden NBA’e göre yapılandırmıyor?” soruma, FIBA’nın bu konudaki çalışmalarında NBA’i izlemediğini ama birlikte çalıştıklarını anlatarak cevap veriyor. Avustralyalı başkan, vatandaşı Andrew Bogut’un Bucks’tan takım arkadaşı Ersan için de “Adını telafuz edemediğim müthiş basketbolcu” yorumu yapıyor.

NBA SONUÇLARI
Toronto-Houston: 101-88
Atlanta-New Jersey: 130-107
Miami-Memphis: 90-118
Oklahoma-Cleveland: 89-102
LA Clippers-San Antonio: 90-115

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler