« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevriye ve Yasemin iddialı konuştu

2011 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına başlayan (A) Milli Takım Kaptanı Nevriye Yılmaz, Ay-yıldızlı takımın şampiyonada iddialı olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nevriye Yılmaz, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde final oynayan Fenerbahçe ve Galatasaray Medical Park takımı oyuncuları için 2 haftalık dinlenme sürecinin ardından, milli takım kampının başladığını belirtti

Polonya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nın, Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılacak 2014 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takım kadrosunun oluşumu ve kadın basketbolunun vizyonu için önemli bir şampiyona olduğunu belirten Yılmaz, şöyle dedi:
“Önemli ve iddialı hedeflerimiz var. Tabii ki bunları gerçekleştirmek istiyoruz. Aramıza katılan genç oyuncuları da adapte edip güzel sonuçlar almayı amaçlıyoruz. 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası ülkemizde düzenlenecek. Onun da sorumluluğu üzerimizde. Önümüzde 3 yıl var ama bu uzun bir süreç değil. Dolayısıyla 2011 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası hem 2014'te mücadele edecek Milli Takım kadrosunun oluşumu, hem de kadın basketbolunun vizyonu için önemli bir şampiyona olacak. Ayrıca 2012'de İngiltere'de düzenlenecek Olimpiyatlara da katılmak istiyoruz. Diğer bir deyişle üst üste mücadele edeceğimiz önemli turnuvaları güzel bir şekilde sonuçlandırarak ülkemize başarıyla dönmek istiyoruz.”

HOROSAN: “MADALYA KAZANMAK İSTİYORUZ”

(A) Milli Takım oyuncularından Yasemin Horasan, Polonya'dan madalya ile dönmeyi hedeflediklerini belirtti.

A Milli Kadın Takımı olarak çok önemli bir döneme girdiklerin belirten Horosan, “2011 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası'ndaki hedefimiz madalya almak. Umut ediyorum ki, bütün şartlar istediğimiz gibi gelişir. Önümüzde hazırlanmak için yeterli bir süre olduğunu düşünüyorum. Polonya'da en azından ilk beşe girip 2012 Londra Olimpiyatları'na gitmeye hak kazanmak istiyoruz. Ardından da 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası var. Biraz uzak bir hedef gibi gözükse de her şey şimdiden başlıyor. Herkes çok motive ve konsantrasyonumuz üst düzeyde. Hem hazırlık döneminin hem de şampiyonanın çok iyi geçeceğini ve istediğimiz yerlerde olacağımızı umuyorum” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler