« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevin'in hedefi dünya şampiyonası

Mersinli milli atlet Nevin Yanıt, Almanya'nın başkenti Berlin'de 15-23 Ağustos arasında yapılacak 12. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, bir ilki gerçekleştirerek final koşmayı hedeflediğini bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Şampiyona öncesi çalışmalarını Almanya'da sürdüren Fenerbahçeli Yanıt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun bir antrenman programı uyguladığını ve başarı için çok çalıştığını söyledi.

Bu sürece gelinceye kadarki dönemi iki altın madalya ile taçlandırdığını hatırlatan Yanıt, “16. Akdeniz Oyunları ve 25. Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları benim için ara hazırlıktı. 100 metre engellide Akdeniz Oyunları'nda 13.08, Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları'nda da 12.89'luk derece ile iki altın madalya kazandım. Dolayısıyla her iki organizasyonda da amacıma ulaştım. Şimdi sırada Dünya Şampiyonası var” dedi.

Final koşmaktan başka bir şey düşünmediğini ifade eden Yanıt, Dünya Şampiyonası'nda daha önce 100 metre engellide yarı final koşan ilk atlet olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Şimdi de finali koşan ilk atlet olmak istiyorum. Yarı final bile benim için düş kırıklığı olur. Finale kaldığım takdirde elbette kürsüye çıkmak için elimden geleni yapacağım. Şu anda iyi durumdayım. Şampiyonaya en iyi şekilde konsantre olmaya çalışıyorum. Heyecanlanmadığım takdirde hedefime ulaşacağıma inanıyorum.”

Türkiye rekorunu 12.76'lık derecesi ile elinde bulunduran Yanıt, şampiyonadaki en önemli rakiplerinin ABD, Kanada ve Jamaikalı sporcular olduğuna dikkati çekerek, “Rakiplerim kim olursa olsun artık bu saatten sonra, finalden başka bir şey düşünmüyorum. Türk insanının duasını ve desteğini alarak, şampiyonada final koşacağıma inanıyorum” diye konuştu.

HEDEFE ODAKLANDIK

Antrenörü Cüneyt Yüksel de aldığı iki altın madalya ile büyük moral depolayan Yanıt'ın dünya şampiyonasında da en iyi dereceyi elde edeceğine inandığını söyledi.

Daha önce yarı final koşan Yanıt'ın, final koşabilecek kapasiteye sahip olduğunu belirten Yüksel, “Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Nevin'in final koşması bizim için çok önemli. Nevin'in final koşan ilk Türk sporcusu olmasını diliyorum” dedi.

Şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandıklarını vurgulayan Yüksel, son derece azimli ve kararlı olan Yanıt'ın Türkiye'ye iyi bir dereceyle dönerek çalışmasının karşılığını alacağına inandığını kaydetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler