« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevin yine uçtu

Başarılı bir sezon geçiren Nevin Yanıt, 100 metre engellide ikinci olurken, kendisine ait Türkiye rekorunu 12 salise ileriye taşıdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SON yarışlarda yakaladığı başarılı çizgisini madalyalarla süsleyen milli atlet Nevin Yanıt, yine uçtu... Geçtiğimiz hafta Macaristan’ın Debrecen kentindeki 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyayı boynuna takan Yanıt, dün de Yunanistan’da Türkiye rekoru kırarak ikincilik kürsüsüne çıktı.

Girit’de yapılan 23. Vardinoyinnia Rethymno EAA Permit Yarışları’nda bayanlar 100 metre engellide piste çıkan milli sporcumuz, 12.76’lık derecesiyle 0.2 rüzgarda, mücadeleden ikinci sırada ayrılarak Türkiye rekoru kırdı.

3 ABD’li geçti

Yunanistan’dan 4 Amerikalı rakibiyle kıyasıya yarışan Nevin Yanıt, aldığı derece ile geçen yıl eline geçirdiği 12.88’lik Türkiye rekorunu da 12 salise ileri götürerek, başarısını bir kez daha madalyayla süsledi.

Amerikalı Lolo Jones’ın 12.57 ile birinci olduğu organizasyonda ABD’li atletlerden Nichole Denby (12.80) üçüncü, Damu Cherry (12.88) dördüncü, Danielle Carruthers de 12.89’la altıncı sırayı elde etti. Uluslararası arenada sürekli yarış koşmak istediğini her fırsatta dile getiren 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonu atletimiz, hedefinin Japonya’daki Dünya Şampiyonası’nda madalya kazanmak olduğunu belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz