« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevin Yanıt'tan madalya yorumu

Türkiye rekoru kıran ve finalde 5. olan milli atlet Nevin Yanıt, madalyaya çok yaklaşıp alamadığı için üzgün olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nevin Yanıt, sprint dalında Pekin Olimpiyatları'nda yarı finale kalan ilk atlet olduğunu anımsatarak, “Londra'da da finale kaldım. Bu Türk spor tarihinde bir ilk oluyor. 2010 Avrupa şampiyonu olduktan sonra birçok şeyi aştığımı düşünüyorum. Bu yıl Helsinki'de yine Avrupa şampiyonu oldum. Hedefim zaten olimpiyatlarda ilk 8 atletin arasına girip final koşmaktı ve bunu başardım” dedi.

Londra'da final koşmak ve 12.58'i tekrarlamanın kendisini mutlu ettiğini dile getiren Yanıt, şöyle konuştu:
“Madalyaya çok yaklaştığım için üzüldüm, madalya da olabilirdi. 12.48 ile madalya alındı. Sprintte 0.1'lik bir fark bile çok önemli. Lola Jones ile aynı dereceyi koştum, yüzdelik fark nedeniyle o 4, ben 5. oldum. 4. olsam belki daha çok üzülürdüm. Bunları yaşadığım ve yaşattığım için çok mutluyum. Sprint dalında finale kolay kalınmıyor. Olimpiyat gibi bir organizasyonda final yarıştım ve 5. oldum. Mutluyum, elimden gelenin fazlasını yaptım.”

“Artık hedefim 12.40'lara inmek”

Londra öncesi hedefinin 12.59 olduğunu ve burada iki kez 12.58 koştuğunu hatırlatan Yanıt, yeni hedefinin 12.40'lara inmek olduğunu kaydetti.

Yanıt, 12.40'lara inmesi durumunda büyük şampiyonalarda madalya alabileceğini ifade ederek, “Artık 12.50'leri çok sık koşup, 12.40'lara inmek istiyorum. 12.40'lar koşulduğunda dünya şampiyonasında ve 2016 olimpiyatlarında bu madalya demektir” diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü'nün sporcusu olan Nevin Yanıt, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın hem yarı final, hem de final sonrasında kendisine mesaj atarak kutladığını söyledi.

Yanıt, Yıldırım'ın kendisine mesaj atmasından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Aziz Yıldırım yarış sonrasında beni telefonla aradı, ama doping kontrolündeydim ve konuşamadım. Ulaşamayınca mesaj attı. Mesajını okudum. Hem yarı final, hem finalden sonra mesaj attı. Bu da beni çok mutlu etti. Konuşma fırsatı bulamadık, ama İstanbul'da kendisiyle görüşeceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler