« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevin Yanıt yarı finalde

10. güne madalyasız girdiğimiz 2012 Londra Olimpiyatları'nda en önemli madalya umutlarımızdan olan milli atletimiz Nevin Yanıt'tan sevindirici haber geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

100 metre engelli elemelerinde 4. seride yarışan Avrupa şampiyonu atletimiz Nevin Yanıt, son olimpiyat şampiyonu Dawn Harper'ı da geçerek birinci sırada tamamladı.

İŞTE NEVİN'İN MUHTEŞEM YARIŞI / FOTO GALERİ

Nevin Yanıt, yarışı 12.70'lik dereceyle bitirdi. Yarı final yarışları yarın saat 21.15'te final ise 23.00'da koşulacak. 100 metre engellide dünya rekoru ise 12.21 ile Bulgar atlet Yordanka Donkova tarafından 1988 yılında kırılmıştı.

YARI FİNALE İKİ BİLET

"GAYET RAHATTIM"

Milli atlet Nevin Yanıt, 100 metre engelli seçmelerinde rahat bir koşu çıkardığını söyledi.Olimpiyat Stadı'ndaki elemelerde, 4. seride piste çıkan ve 12.70'lik derecesiyle serisinde ilk sırayı alarak yarı finale kalan Yanıt, “Her şey istediğim gibi gidiyor. Önemli olan yarın yarı finalde iyi koşup finale kalmak” dedi.

Kendisi açısından her şeyin yolunda gittiğini ifade eden milli atlet, “Rahat bir koşu çıkardım. Sorun yok o yüzden, her şey yolunda. Yarınki rakiplerim güçlü ama ben de güçlüyüm” diye konuştu. Son Avrupa Şampiyonu Yanıt, madalya beklentisiyle ilgili soru üzerine de öncelikli hedefinin finale kalmak olduğunu belirtti.

MİLLİ SPORCULARA ANNELERİNDEN DESTEK

Nevin Yanıt'ın yarıştığı serinin dereceleri;

Nevin Yanıt yarı finalde

Menajer Şükürov: Rakipler çok güçlü

Nevin Yanıt'ın menajeri Ali Şükürov, finalde rakiplerin çok güçlü olduğunu ifade ederek, bugün alınan derecelerin birbirine çok yakın olduğunu, ancak Nevin'in şansının büyük olduğunu söyledi.

Milli sporcunun moralinin çok iyi olduğunu, ancak yarınki final öncesinde hiç kimseyle görüşmek istemediğini ifade eden Şükürov, "Nevin, final öncesinde kimseyle görüşmüyor. Yarınki yarı final ve finale yoğunlaştı. Yarın aynı gün iki defa koşacağı için şimdi odasında dinleniyor ve yarına konsatre oldu. Yarınki yarı final iki seri halinde koşulacak. 16 kişi 8'er grup halinde yarışacak ve ilk üç sırada bitiren finale kalacak. Hedef finale kalmak. Moral olarak çok iyiyiz. Bugünkü yarışta da dereceler birbirine çok yakındı salise fark var. Hiçbir şey belli olmaz. Engelli bir yarış olduğu için her zaman sürprizler olabiliyor" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz