« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevin yanıt uçuyor

100 metre engellide yarışan milli atletimiz, Cezmi Or’dan sonra ENKA GP’de de 12.89’la birinci oldu. Yanıt, 1 salise farkla kendi rekorunu kaçırdı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
ENKA Grand Prix Atletizm Yarışmaları’nda Nevin Yanıt fırtınası esti... Bir gün önce Cezmi Or Yarışmaları’nda 13.21 ile 100 metre engellide birinci olan Yanıt dün de ENKA GP’de bu kez 12.89’luk derecesi ile yine birincilik kürsüsüne çıktı. Derecesiyle Olimpiyat A barajını geçen milli atletimiz, kendisine ait olan 12.88’lik Türkiye rekorunu ise 1 salise ile kaçırdı.

Halil Akkaş birinci

ENKA
Kulübü, bu yarışta olası baraj geçme ya da rekorlar için doping testi yapılması başvurusunda bulunmuştu. Nevin Yanıt, Olimpiyat A barajını geçince bu kez yarışı izleyen federasyon yetkililerinin isteği üzerine sporcumuzun, Avrupa Atletizm Federasyonu Doping Delegesi olan Dr. Kaya Livanelioğlu tarafından doping numunesi alındı. Dünya Şampiyonası’na da hazırlanan Nevin, koşmak istediğini belirterek, Federasyon Başkanı Mehmet Terzi’den kendisini yarışlara göndermesi için istekte bulundu.

Bu arada yarışlarda fair play’lik bir olay yaşandı. Yüksek atlama dalında birinci olan Candeğer Oğuz’un eşi ve antrenörü eski rekortmen atlet Reşat Oğuz, bu yarıştaki rakibi Sibel Yasa’ya kenardan taktik vererek, hatalarını düzeltmesi konusunda ikaz etti. Enkalı Candeğer Oğuz da, bu yarışı 3 santim önünde bitirdiği Fenerbahçeli rakibi Serpil Koçak’ın adımlarına bakması konusunda kocası Reşat’a ricada bulundu. Reşat da, adımlarını düzeltmesi için Serpil’i uyardı.

Organizasyonda Zübeyde Yıldız (çekiç atma), Mustafa Güneş (110 m.engelli), Eşref Apak (çekiç atma), Şevket Taş (Cirit atma), Selahattin Çobanoğlu (800 m) ve Halil Akkaş (3000m) kategorilerinde birinci oldular.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler