Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevin Yanıt atletizmi bırakıyordu

19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, bayanlar 100 metre engelli eleme serisinde, ilk engele takıldıktan sonra ritmini kaybederek 5. engel önünde yarışı terk eden milli atlet Nevin Yanıt, yarış sonrası aldığı atletizmi bırakma kararı sonrası güçlükle ikna edildi ve devam kararı aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Rahatlıkla yarı finale kalabileceği bir seride yarışı bırakmak zorunda kalan Nevin Yanıt, odasına kapanarak gün boyu gözyaşı dökerken, antrenörü Cüneyt Yüksel'e pistlere veda etmek istediğini söyledi.

Yarı final karşılaşmalarını tribünden izlerken gözyaşlarını tutamayan genç atleti 2 gün boyunca ikna etmeye çalışan antrenör Yüksel ve milli takım yöneticileri, zor da olsa Yanıt'ı ikna etmeyi başardılar.

"DÜNYAM KARARDI"

5. engelin önüne geldiğinde hayatının en büyük şokunu yaşadığını belirten Yanıt, "Çok iyi bir çıkış yaptım. Ayağım ilk ve ikinci engellere takılınca ritmim bozuldu, toparlamaya çalıştım ama 4. engeli geçtiğimde devam etmemin bir anlamı olmadığına karar verdim ve durdum. O an dünyam başıma yıkıldı" dedi.

12.88 ile Türkiye rekorunun sahibi olan Yanıt'ın eleme serisinde, birinci olan atlet 13.07 ile yarı finale kalırken, yarı finalde 13.04 koşan atlet dahi final koşma hakkı kazandı.

Göteborg'da yarış öncesi yaptığı antrenmanlarda birçok kez 12.70 ve 12.80 arasında zamanlar yapan ve formunun zirvesinde olan 20 yaşındaki atlet, "Hayatımın en büyük fırsatı kaçınca benim için koşmanın bir anlamı kalmadı. 2 gün büyük gel-gitler yaşadım. Geçen yıl Litvanya'da yapılan 23 yaş altı Avrupa Şampiyonasında da sakatlığım nedeniyle başarılı olamadım. Burada da başıma bu geldi. Toparlanmaya çalışıyorum. Antrenörümün desteğiyle ve verdiği moralle yeniden koşmaya karar verdim" diye konuştu.

YÜKSEL: "DAHA ÇOK GENÇ"

Nevin bırakma kararı alsa dahi antrenörü olarak buna izin vermesinin imkansız olduğunu belirten Yanıt'ın antrenörü Cüneyt Yüksel, "Genç sporcuyu güçlükle ikna ettik. Daha çok genç ve önü açık. Göteborg'da rahatlıkla final koşabilecek durumdaydı. Antrenmanlarda bile olmayan bir şanssızlık yaşadı ama önünde daha çok fırsat olacak" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz