Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nevin Yanıt Atletizm Sahası oyunlara hazır

Akdeniz Oyunları'nda atletizm yarışlarına ev sahipliği yapacak Nevin Yanıt Atletizm Sahası'nın eksiklikleri tamamlandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 Nevin Yanıt Atletizm Sahası, 20-30 Haziran tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek 17. Akdeniz Oyunları için hazır hale getirildi.

Atletizm Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 12 ayda inşaatı tamamlanarak, 25-26 Mayıs tarihlerinde 16 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası'na ev sahipliği yapan Nevin Yanıt Atletizm Sahası'ndaki eksiklikler, Akdeniz Oyunları öncesi tamamlandı.

Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ergüder Uzun ve genel sekreter Nihat Doker, Nevin Yanıt Atletizm Sahası'nda incelemelerde bulundu. Uzun ve Doker, sahanın son durumu hakkında tesis yetkililerinden bilgi aldı.

Nevin Yanıt Atletizm Sahası

Yaklaşık 50 bin metrekare alan üzerine kurulu ve Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) sertfikasına sahip tesis, resmi ve paralimpik atletizm yarışlarına uygun inşa edildi. Üç bin 271 seyirci kapasitesine sahip atletizm sahası, 172 basın mensubunu da ağırlayabilecek durumda. Tesis 6 sporcu soyunma odası, 2 hakem odası, doping kontrol ve sağlık odaları, çağrı odası, basın toplantısı odası ve medya hizmet odaları ile resmi atletizm müsabakaları için gerekli ofisleri içeriyor.

Mevcut antrenman sahaları atmalar ve koşular üzere iki ayrı bölümden oluşuyor. Atmalar antrenman sahası cirit, çekiç, disk atma kafesleri ve gülle atma sektörlerini içeriyor. Koşular antrenman sahası ise 120 metre düz ve 210 metre oval koşu pisti ile atlama kum havuzları, sırık ve yüksek atlama alanlarını barındırıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz