Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Neven Spahija'ya müjde

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, tarafına gönderilen dosyaları yaptığı toplantıda görüşerek karara bağladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi'nde oynanan Anadolu Efes maçındaki hakeme karşı yaptığı hareketlerden dolayı Fenerbahçe Ülker'in Başantrenörü Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Fakat Spahija savunmasında pişmanlığını dile getirdiği için sadece ihtar cezası verildi.

İşte TBF Disiplin Kurulu'nun kararı
07.01.2012 tarihinde İstanbul’da oynanan FENERBAHÇE ÜLKER – ANADOLU EFES BEKO BASKETBOL LİGİ müsabakası bitiminde Fenerbahçe Ülker baş antrenörü Neven
Spahija’nın, hakem masasına gelerek, Teknik Komisere müsabaka ile ilgili birtakım sözler söylemesi ve alkışlayarak protestoda bulunması nedenleriyle ilgili dosya Kurulumuza sevkedilmiştir.

İNCELENEN BELGELER;
TBF Sevk Yazısı, Teknik Komiser Raporu, Neven Spahija’nın Savunma Yazısı.

GEREKÇE VE KARAR;
Disiplin soruşturmasına esas Teknik Komiser Raporu ile savunma yazısı incelendiğinde;müsabaka bitiminde Fenerbahçe Ülker baş antrenörü Neven Spahija’nın, hakem masasına gelerek Teknik Komisere, müsabaka ile ilgili birtakım sözler söylediği, Teknik Komiser’in yaptığı ikaza rağmen bu tutumunu sürdürerek eleştiri amaçlı alkış tuttuğu, savunmasında ise pişmanlığını dile getirdiği anlaşılmaktadır.Fenerbahçe Ülker baş antrenörü Neven Spahija’nın eylemine uyan Disiplin Yönergesi’nin 11.1. maddesi gereğince, kendisinin İHTAR CEZASI ile tecziyesine, iş bu kararın ilgiliye tebliğine, oy birliği ile karar verildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz