KONYA HABERLERİ

NEÜ Köklü Fakülteleri Ve İlk Kez Öğrenci Alacak Bölümleriyle Dikkat Çekiyor

IHA
15 Temmuz 2015 - 14:17Son Güncelleme : 15 Temmuz 2015 - 14:18

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ AHMET KELEŞOĞLU EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜÇLÜ AKADEMİK KADROSU VE EĞİTİM KALİTESİYLE ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNDE İLK SIRALARDA YER ALIYOR.

IHA

Zorlu sınav maratonlarını geride bırakan adaylar üniversite tercihlerine son şeklini veriyor. Konya’da 52 yıl önce yükseköğretim hayatına başlayan Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi (AKEF) ve İlahiyat Fakültesi; köklü geçmişi, güçlü akademik kadrosu ve eğitim kalitesiyle üniversite tercihlerinde ilk sıralarda yer alıyor.
Konya’daki üniversitelerden daha köklü eğitim geçmişi olan AKEF, 1962-1963 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Selçuk Eğitim Enstitüsü olarak başladı eğitim hayatına… 2011 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesine bağlanan Fakülte, 23 anabilim dalı ile eğitimde kalitenin çıtasını her geçen gün bir üst seviyeye taşıyor.
“AKEF’İN EĞİTİM KALİTESİ KPSS’DE DE KENDİNİ GÖSTERDİ”
ÖSYM’nin yayımladığı, 2014 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) öğretmenlik alan bilgisi sınavının branş bazında sıralamasında sonuçlar NEÜ’nün eğitim kalitesini bir kez daha ortaya çıkardı. Üniversite, coğrafya öğretmenliği bölümünde Türkiye birincisi, edebiyat ve matematikte Türkiye ikincisi, Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi ve tarih öğretmenliğinde Türkiye üçüncüsü, sınıf öğretmenliğinde ise Türkiye dördüncüsü oldu.
24 Kasım 1962 yılında Yüksek İslam Enstitüsü adıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 4 yıllık öğretmen yetiştiren bir kurum olarak öğretime açılan ve 20 Temmuz 1982 tarihinde Selçuk Üniversitesi’ne bağlanarak İlahiyat Fakülteleri arasına katılan İlahiyat Fakültesi güçlü akademisyen kadrosu ve eğitim kalitesiyle üniversite tercihlerinde ön plana çıkıyor.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR
Uluslararası öğrenci alacak olan İlahiyat Fakültesi, Arapça programı ile dünyanın dört bir yanından gelecek öğrenciler için önemli bir fırsat olarak göze çarpıyor. Uluslararası öğretim üyeleri hâlihazırda devam eden eğitim öğretim programında uluslararası öğrencilerini en iyi şekilde yetiştiriyor.
NEÜ’DEN KONYA’DA BİR İLK
Konya’nın köklü fakültelerinin yanında bu yıl bazı bölümler ilk kez öğrenci alacak. Konya da ilk kez NEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde MF- puan türüyle 60 öğrenciyi kabul edecek.
Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Beslenme ve Diyetetik Bölümü de 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde 60 öğrenciyi kabul edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden NEÜ Köklü Fakülteleri Ve İlk Kez Öğrenci Alacak Bölümleriyle Dikkat Çekiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça NEÜ Köklü Fakülteleri Ve İlk Kez Öğrenci Alacak Bölümleriyle Dikkat Çekiyor haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   06:01
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:48
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı