KONYA HABERLERİ

NEÜ Heyeti Berlin’de

IHA
10.08.2015 - 11:01Son Güncelleme :

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE YÜRÜTÜLEN "AB YOLUNDA MODERN UYGULAMALI BİLİMLER İLE NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜNE ULAŞMAK" ULUSAL KONSORSİYUM PROJESİ KAPSAMINDA BERLİN-WİLDAU YÜKSEKOKULU'NA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) öncülüğünde yürütülen “AB Yolunda Modern Uygulamalı Bilimler ile Nitelikli İnsan Gücüne Ulaşmak” Ulusal Konsorsiyum Projesi kapsamında Berlin-Wildau Yüksekokulu’na ziyaret gerçekleştirildi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Aydın başkanlığındaki NEÜ heyetinde, NEÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Diken ve öğretim elemanları hazır bulundu. Ziyarete projenin paydaşlarından KTO Karatay Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Bayram Sade ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan da katıldı. Cottbus Sanayi ve Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Wildau Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun bilgi ve teknoloji transferi konusunda yaptıkları çalışmalar, araştırma ve projeler hakkında sunumlar yapıldı ve taraflar arasında işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette ayrıca NEÜ heyeti tarafından Wildau Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun yenilenebilir enerji alanında yaptığı çalışmalar yerinde incelendi ve bu alanda işbirliği imkanları üzerinde fikir alışverişi yapıldı.
Brandenburg eyaletinin alanında en büyük yüksekokulu konumundaki Berlin-Wildau Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 58 ülkeden 144 üniversite ile işbirliği bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden NEÜ Heyeti Berlin’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça NEÜ Heyeti Berlin’de haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı