KONYA HABERLERİ

NEÜ’de Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi Başlıyor

IHA
21.10.2015 - 16:52Son Güncelleme :

1. ULUSLARARASI UYGULAMALI BİLİMLER KONGRESİ DÖNEM BAŞKANI VE NEÜ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU MÜDÜRÜ PROF. DR. AHMET DİKEN, "KİŞİ VE KURUMLAR ARASI GÜVENE DAYALI İLİŞKİLERİN VE AMAÇLARIN EKONOMİK AÇIDAN İNCELENMESİ OLARAK TANIMLAYABİLECEĞİMİZ 'SOSYAL SERMAYA' ÜLKELERİN GELİŞME SÜREÇLERİNDE OLDUKÇA BÜYÜK BİR ÖNEME SAHİPTİR" DEDİ.

IHA

I. Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi (UUBK 2015), 23-24 Ekim tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek.
Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 23-24 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan kongrede, 2015 için seçilen ana tema “Sosyal Sermaye” oldu. Kongre uygulamalı bilimler açısından en önemli uluslararası etkinliklerden birisi olma niteliğini taşıyor.
Bugün en çok ihtiyaç duyulan beşeri ilişkilerin ülkede ve bölgede normalleşmesi amacıyla “1. Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi”nde tema olarak “Sosyal sermaye”nin seçildiğini ifade eden I. Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi Dönem Başkanı ve NEÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Diken, "Kişi ve kurumlar arası güvene dayalı ilişkilerin ve amaçların ekonomik açıdan incelenmesi olarak tanımlayabileceğimiz ’sosyal sermaye’ ülkelerin gelişme süreçlerinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Ülkemizde ilk defa üniversitemiz ve yüksekokulumuz ev sahipliğinde düzenlenecek olan I. Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi, uygulamalı bilimler açısından en önemli uluslararası etkinliklerden biri olarak teorik ve ampirik çalışmaların birlikte ele alınmasına vesile olacağı ümidindeyim. İktisattan yönetime, eğitimden bölgesel kalkınmaya kadar geniş bir yelpazede yer alan ’sosyal sermaye’ kavramını akademik dünya ve iş çevresi ile birlikte tartışılacağı kongremizin bu iki kesim için farklı ufuklar açacağına inanmaktayım” dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen ve ana sponsorluğu Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından üstlenilen bu yılki Kongrede, yurt içi ve yurt dışından sektöründe lider iş adamları, alanında uzman akademisyenler ve kamu sektöründen karar vericiler tarafından 109 bildiri ile Sosyal Sermaye ana temalı çeşitli konularda son gelişmelerin tartışılması bekleniyor.
Kongrede ayrıca Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu tarafından, “Türkiye Ekonomisi: Fırsatlar ve Tehditler” konusunda konferans gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden NEÜ’de Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça NEÜ’de Uluslararası Uygulamalı Bilimler Kongresi Başlıyor haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:27
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:45
  • Yatsı
   19:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı