KONYA HABERLERİ

NEÜ’de “Rekreasyonun Dünü Bugünü Ve Geleceği” Çalıştayı

IHA
12.09.2015 - 12:37Son Güncelleme :
IHA

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen Rekreasyonun Dünü Bugünü ve Geleceği Çalıştayı gerçekleştirildi.
Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Konevi Amfisinde gerçekleştirilen çalıştaya, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Zorba konuşmacı olarak katıldı. Programın açılışında kürsüye gelen NEÜ Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Fatma Arslan bölümlerinin ilk öğrencilerini 2015-2016 akademik yılında kabul ettiğini ve yüzde yüz doluluk oranına ulaştıklarını vurguladı.
Rekreasyon bölümlerinin turizm fakültelerinde yaygınlaşmaya başladığını ifade eden Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raif Parlakkaya da, bu bölümlerin kimliklerinin ve müfredatlarının turizm fakültelerine göre oluşturulması gerektiğini ifade etti.
NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de, turizmin yaygınlaşmasıyla farklı alanlarda yatırımların gerçekleştirildiğini söyledi. Türkiye’nin turizme ciddi şekilde yatırım yaptığını ve dünyada hatırı sayılır oranda pay aldığını ifade eden Şeker, “Dünyayı taklit etmek yerine bizim değerlerimize özgü bilimsel temellere dayalı alternatif rekreasyon altyapısı oluşturmak üniversitelerin temel görevidir” dedi.
Türkiye’de rekreasyon bölümünün kurulmasını sağlayan Prof. Dr. Erdal Zorba ise, rekreasyonun tarihi, günümüzdeki durumu ve geleceği ile ilgili sunum yaptı. Zorba; dinlenme veya kendini bırakma, eğlenme ve kendini geliştirmenin rekreasyonda olması gereken 3 temel faktör olduğuna dikkat çekti. İki gün süren çalıştayda; rekreasyon bölümlerinin ortak ders programları ve bölüm mezunlarının istihdamları ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden NEÜ’de “Rekreasyonun Dünü Bugünü Ve Geleceği” Çalıştayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça NEÜ’de “Rekreasyonun Dünü Bugünü Ve Geleceği” Çalıştayı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı