Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Netron’dan ‘gönüllü eğitim’

  Hürriyetim
  19.10.2005 - 11:12 | Son Güncelleme:

  Okul dışı eğitim programları oluşturup uygulayarak devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak misyonuyla hizmet veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) geçtiğimiz ay Koç Üniversitesi’nde yıllık ulusal toplantısını gerçekleştirdi. Tüm TEGV çalışanlarının bir araya geldiği yıllık ulusal toplantıda çalışanların bilgisayar yetkinliklerini artıracak bir de eğitim verildi.

  Bireylere yönelik olarak sunduğu bilişim eğitimleriyle kurumların yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Netron Bilişim Akademisi (NBA) tarafından gönüllü olarak verilen eğitimin ardından katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazandı.

   

  TEGV çalışanlarının bilgisayar yetkinliklerini artırmak için kendilerine başvurmalarından çok büyük mutluluk duyduğunu belirten NBA Direktörü Ersoy Yüzüncüoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Bu eğitimin planlamasını TEGV ile birlikte gerçekleştirdik. 4’er saatlik ve tamamı bilgisayar başında 2 workshop yapıldı. Genel bilgisayar kullanıcısı için yapılan birinci workshop’a 88 kişi, sistem yönetimi konulu ikinci workshop’a ise 28 kişi katıldı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla birlikte gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın bizim için de büyük anlam taşıdığını belirtmek isterim.”

   

  TEGV Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Ayşegül Kınacı ise, “Netron’un tüm TEGV saha çalışanlarına verdiği eğitim desteği için teşekkürlerimi sunarım. Varoluş nedeni eğitim olan bir kurum için bu tür destekler çok önemli. Netron’un desteğiyle alınan bu eğitim, Türkiye’nin her köşesindeki çalışanlarımıza ve onlar aracığıyla da çocuklarımıza ve gönüllülerimize ulaşacak. İşbirliğimizin önümüzdeki dönemlerde de süreceğini umuyorum,” şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı