Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Netflix hack'lendi, her şey ortalığa döküldü!

  Hürriyet Haber
  02 Mayıs 2017 - 07:46Son Güncelleme : 02 Mayıs 2017 - 07:47

  Ülkemizde de son dönemlerde popülaritesini arttıran Netflix, fidye virüsünün kurbanı oldu. Hackerlar, Netflix'in ücreti ödememesi üzerine henüz yayınlanmamış içerikleri yayınladı!

  Son dönemlerin en zararlı virüslerinden olan fidye virüsleri, kişisel bilgisayarı vurduğu gibi dünya devlerini de dize getirmeye devam ediyor.

  Fidye virüslerinin son kurbanı netflix oldu. Ülkemizde de son dönemlerde oldukça popülerleşen dizi ve film izleme servisi Netflix, fidye virüsü yüzünden başına dert almış gibi gözüküyor.

  Netflix hacklendi, her şey ortalığa döküldüThe Dark Overlord isimli bir grup hacker tarafından yapılan saldırının nasıl yapıldığı bilinmiyor fakat, Netflix hackerların istediği yaklaşık 70.000$ değerindeki Bitcoin ödemesini yapmadığı için popüler dizilerin henüz yayınlanmamış orijinal versiyonları internete sızdırılıyor.

  Orange Is the New Black isimli dizinin 5. sezon bölümlerini internete sızdıran hackerlar, ödemenin gelmemesi durumunda paylaşacakları dizilerin bir kısmını da liste halinde yayınlamayı ihmal etmediler.

  shiftdelete'in haberine göre bu hareket sonrasında herhangi bir açıklamada bulunmayan Netflix, hackerların istediği ödemeyi yapmaya razı olacak mı?

  Netflix, Baidu ile Çin’e adım atıyor
  Netflix, Baidu ile Çin’e adım atıyor
  Netflix'in büyüme oranı beklentilerin altında
  Netflix'e çok önemli özellik! Artık internetiniz yokken...
  Etiketler: netflix , internet , hack , hacker
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı