Dünya Haberleri

  Netanyahu: Operasyonun arkasındayız

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  31.05.2010 - 16:43 | Son Güncelleme:

  İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Gazze'ye yardım götüren gemilere yapılan operasyonun arkasında olduklarını söyledi.

  Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, Kanada'da bulunan Netanyahu, İsrailli diplomat ve güvenlik yetkilileriyle yaptığı telefon görüşmesinde orduya "tam destek" verdiğini söyledi.   

  Netanyahu'nun görüşmede ayrıca operasyon sırasında "yaralananların sağlık durumu" hakkında da bilgi istediği ifade edildi.

  İsrail'in düzenlediği operasyon sonucunda en az 10 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı açıklanmıştı. Hayatını kaybedenlerin arasında Türklerin de bulunduğu bildirilirken, İsrail ordusu operasyonda 7 askerinin de yaralandığını belirtmişti.

  Netanyahu'nun yarın Washington'da biraraya geleceği ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesinde de yardım gemilerine düzenlenen saldırıyı da ele alması bekleniyor.

  Netanyahu'nun Sözcüsü Mark Regev de Kanada televizyonuna yaptığı açıklamada, "Dostlarımızla ve müttefiklerimizle oturup karşılıklı anlayış içerisinde meseleleri ele almamız büyük önem taşıyor ve Başkan Obama ile planlanan görüşmeyi yapmak üzere Washington'a gitme planlarımız sürüyor" dedi.

      

   

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı